Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Nelerdir ?


Elma sirkesi sadece salatalarınıza güzellik katmakla kalmıyor cildinizi , saçlarınıza hatta vücudunuza da çok iyi geliyor. Elma sirkesi ile ışıldayan saçlara , fit ve zinde bir vücuda ayrıca pürüzsüz ve yumuşacık  bir tene sahip olabilmeniz çok mümkün.

Mat ve cansız saçlarınız var ise elma sirkesini denedikten sonra onca zaman nasıl böyle dolaştığınıza üzüleceksiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna katacağınız birkaç damla elma sirkesi hem saç derinizi yumuşatıp kepek  sorununuz varsa yok edecek hemde saçlarınızı pırıl pırıl durmasını sağlayıp dökülmesini de engellemiş olacaksınız.

Siyah nokta ve sivilce temizliğiniz için cildinize seyreltilmiş sirke suyu ile masaj yaparak bir kaç dakika ayırırsanız eğer sirkenin antiseptik özelliği ile en güzel temizliği yapmış olursunuz. Daha sonra cildinizi soğuk su ile yıkayın ve nemlendiricinizi uygulayın.

Cildinizde cilt lekeleri varsa ve bir türlü gitmiyorlarsa  elma sirkesini kaynatıp kullanmanız yerinde olacaktır. Dörtte bir litre suya 3 yemek kaşığı kadar elma sirkesi koyarak kaynatın ve bu suyun buharına yüzünüzü tutun. Başınıza bir örtü koyarsanız buharın dağılmasını engellemiş olursunuz. Daha sonra bu su ile yüzünüzü silip durulayın ve haftada iki kez düzenli olarak tekrar etmeye bakın.

Varis sorununuz var ise pamukla sirkeli kompres yapmanız çok iyi gelecektir.

Bir kahve kaşığı balı bir iki kahve kaşığı elma sirkesi ile sulandırın ve bir bardak suya ekleyip karıştırın. Sabah akşam içeceğiniz bu su içsel bir incelme ile daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.