Özgür Bilgi Kanalı

Erkek Uzun Saç Modelleri

Birçok erkek için uzun saç modelleri adeta bir hayal. Erkeklerin askerlik sonrası tıraşsız rahat yaşamlarında her zaman uzun saç modellerini denediğini biliyoruz. En çok da hangi şekilde saçlarımı uzatmalıyım, bana yakışır mı? soruları kafaları karıştırıyor. Sadece biraz cesaret sözü yeterli değil aslında. Zira saçların uzaması oldukça zaman alıyor ve birazda sabır gerekli.

Geçtiğimiz yıl küt ve eşit boydaki uzun saç modelleri revaçtaydı. Bu yılın trendleri arasında asimetrik kesimler ve dağınık modeller ön planda olacak. Asimetrik kesimli dağınık saçların, günlük olarak kullanılması biraz zor olabilir. Ancak toplanacak kadar uzatıldıysa biraz saç köpüğü ve saçınız ile aynı renkteki lastik toka işinizi görebilir.

Erkek Uzun Saç Modelleri

Bu modelin moda olmasının sebebi olarak, rahatlık ve özgürlük temasının revaçta olması gösterilebilir. Erkek saç modelleri arasında özellikle uzun modeller, ünlü kişiliklerin tarz olarak saç modellerini değiştirmesi sonucunda, ortaya çıkardıkları saç modası akımının bir yansıması olarak değerlendirebiliriz. Bayanlar içinde aynı durum geçerlidir ancak, yeni modellere bayanlar daha çabuk adapte olurlar. Erkeklerin benimsedikleri ve kendilerine yakıştırdıkları asimetrik kesim, kıvırcık, dalgalı ve düz uzun saç modellerini moda gereği kolay kolay değiştirmiyorlar. Bu yüzden uzun saçların erkek usulü korunması için bazı öneriler vermekte fayda var. Uzun saç modelleri erkek kuaförlerinde kolayca uygulatabileceğiniz, koruyucu ve besleyici saç maskeleri ile korunabilir. Artık saçlar uzun ve jöleye elveda. Daha çok saç köpüğü ile şekillendirme uygun olacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.