Özgür Bilgi Kanalı

Biz kadınlar olarak makyaj yapmaya bayılırız. Eyeliner ile gözlerimize hava, renk renk farlarla ışıltı katmaya bayılırız. Gözlerimiz ne kadar büyük olursa olsun daha büyük görünmesini isteriz. İri gözlerin hem kadınlar hem de erkekler tarafından çok beğenildiğini söylemekte fayda var. Gözleriniz küçük diye üzülmeye de gerek yok artık. Birkaç makyaj hilesi ile gözleri olduğundan daha iri göstermek mümkün. İşte gözlerinizi iri göstermeye yarayacak birkaç tüyo.

  • Herkesin bildiği yöntemlerden biri olan beyaz göz kalemi yöntemi bunların başında geliyor. Gözlerin iç kısmına beyaz veya beyaz tonların da bir renk uygularsanız gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterecektir. Siyah göz kalemi gözlerinizi her zaman daha küçük gösterir unutmayın.
  • Gözlerinizin burnunuza yakın tarafına yani gözlerinizin başlangıç kısmına açık renkler de bir far uygulamanız da gözleriniz daha iri gösterecektir. Bu yöntemi uyguladığınız da kirpiklerinize 2 kat maskara uygulamalısınız. Kirpiklerinizin de olduğundan daha uzun olması gerekmektedir.
  • Kirpiklerinizin sadece üst kısmına değil alt kısmına da rimel uygulamanız gerekmektedir.
  • Bir diğer yöntem de siyah göz kaleminden vazgeçemeyenler için. Göz kapağınızın üstüne ince bir eyeliner çektikten sonra alt kirpiklerinizin diplerine de göz kalemi sürün. Daha sonra göz içine başlangıçtan itibaren değil gözünüzün yarısından itibaren siyah göz kalemi kullanın. Daha sonra göz bitimin de birleştirerek yukarı doğru kıvırın.
  • Pastel tonların da farlar kullanmak istiyorsanız farı göz kapağınıza uyguladıktan sonra alt kirpiklerinizin altına da uygulayın. Böylece bir bütünlük sağlanacak ve gözleriniz daha iri gözükecektir. Kirpiklerinize iki kat maskara uygulamayı ve kirpik makası ile kıvırmayı unutmayın.
  • Ayrıca far teknikleri de kullanabilirsiniz. Göz kapağınızın sonlarına doğru kullandığınız farın koyu tonlarını kullanın. İç kısmına da açık renkler uygulayın.

Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.