Özgür Bilgi Kanalı

Gözler yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biri. İri ve çekici gözlere sahip olmak birçok bayanın hayalidir. Ama maalesef ki her bayan iri gözlere sahip değildir. Peki, iri gözlere sahip olmanız mümkün mü? Tabi ki de evet. Birkaç tüyo ile hem iri hem de etkileyici gözlere sahip olmanız mümkün.

Gözaltların da morluklarınız varsa bunları açık tonlarında kapatıcılarla boyarsanız gözleriniz iri görünüz. Özellikle ilk olarak kaşlarınıza ve gözlerinize uygun göz makyajı yapmaya özen göstermelisiniz. Eğer açık tenli ve sarışınsanız, karamel, kahve, gri ve krem renkleri ile yapacağınız göz makyajı sayesinde gözleriniz daha iri görünebilir. Esmer iseniz rahatlıkla koyu tonlar kullanabilirsiniz. Ayrıca buğulu göz makyajı da sizin makyaj seçimleriniz arasında olabilir. Kızlar size lila veya siyah gibi renklerle iri gözler elde edebilirsiniz. Siyah kalemlerin göz üzerindeki etkisi gözleri küçültmeye yönelik olduğunu hepimiz biliriz. Bu yüzden tercihiniz beyaz kalem kullanmaktan yana olsun. Gözleri iri göstermek için yapılan makyaj kalem, far ve aydınlatıcılardır. Göz altılarına sürülen beyaz kalem; gözdeki beyazlığı daha çok ortaya çıkarttığı için gözler iri görünür. Gerektiğinden fazla rimel sürmekte gözlerin küçülmesine sebep olur. Eyeliner süreceğiniz zaman gözünüzün tamamına değil ortadan başlayarak dışarı doğru sürerseniz gözleriniz iri görünür.

İri gözler isteyen bayanlar kalın kaş yapısını tercih etmemelidirler. Kalın kaşlar gözleri küçük gösterir. Gözaltına makyaj yaparak gözleri iri gösterebilirsiniz .


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.