İri Gözlere Sahip Olmanın 6 Yolu


Gözler insanlar ile iletişimin ilk aracıdır. Bakışlarınızla iletişimin temellerini atar ve aranızda geçecek diyalogların gidişatını belirleyebilirsiniz. Karşıdaki insanı etkilemenin yolları da gözlerden geçmektedir. Peki gözlerimizi daha güzel göstermenin ve daha etkileyici kılmanın yolları nelerdir ?

Bakışlarınıza derin bir anlam ve etkileyicilik katmanın yolları göz makyajından geçmektedir. Size bu yazımızda göz makyajı yaparken kullanacağınız 6 hile anlatacağız.

1- Göz Kalemi Seçimi

Göz kalemi bilindiği üzere bakışlara anlam katan yegane bir araçtır. Gözlerimizi daha iri gösterme amaçlı kullanacağımız göz kalemi ise beyaz renkte olması gerekmektedir. Beyaz renk kalemler ile alt kirpik diplerinin içine yapacağınız düzenlemeleri  dış kısımlara çekeceğiniz siyah kalem ise desteklerseniz daha iri göz hissi verebilirsiniz.

2 – Farklı Tonlarda Göz Farı

Göz kapaklarınıza uygulayacağınız göz farını 2 farklı renk olarak kullanabilirsiniz. Bu renk çeşitliliğini göz kapaklarınızda karıştırarak kombine etmeniz halinde gözleriniz daha iri ve daha güzel görünecektir.

3 – Kirpik Kıvırıcı

Halk arasında kirpik makası olarak bilinen kirpik kıvırıcı kullanarak iri gözlere sahip olabilirsiniz. Makası kirpik diplerinize denk getirip 3 defa nazikçe uygulayacağınız kıvırma işleminden sonra istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

4- Kirpik Kıvıcırı ve Saç Kurutma Makinesi

Yukarıda bahsettiğimiz yöntem ile daha iyi sonuç almak istiyorsanız kıvırıcıyı kirpiklerinize uygularken 10 saniye kadar saç kurutma makinesi ise kirpiklerinizi ısıtabilirsiniz.

5 – Düzenli Kaşlar

Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın kaşlarınızın düzeni kirpiklerinize uygulayacağınız yöntemden önce kaşlarınızın görünümü ve düzeni daha önemlidir. Düzenli kaşlar sizin gözlerinizi ön plana çıkararak daha da vurgulayacaktır.

6 – Olmazsa Olmaz : Far

Far kullanımı göz güzelliği ve makyaj için en ön sırada gelmektedir. Farı nasıl kullanacağınız ise tamamen gözlerinizin görünümünü değiştirmektedir. Sürüş şeklinizden göz renginize göre far seçimi gibi etkenler sizin istediğiniz sonucu almanızdaki en büyük yardımcınız olacaktır.

Gözlerinizi daha büyük göstermek için farı kaş kemiklerine doğru yayarak sürmelisiniz. Yeşil gözlü bayanların kum rengi ve mor tonları seçmesi, mavi gözlü bayanların kahverengi ve füme tonları seçmesi ve kahverengi gözlü bayanların altın ve pembe renginin tonlarını seçmesi gerekmektedir.