Özgür Bilgi Kanalı

lazer

Vücudumuzun her bölgesinde sıklıkla görülen ve istenmeyen kıllar; farklı yöntemler denenerek ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Bu yöntemler; ağda, jilet, tüy dökücüler gibi yöntemler olmaktadır. Ancak kesin sonuç alınan yöntemler olmamaktadır. Bu yöntemlerin uygulanması sonucunda kıl dönmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Birçok kişinin ergenlik döneminde ortaya çıkabilen tüy ve kıl sorunu, yaşlanma evresine kadar devam edebilir.

Günümüzde çoğu kişinin yaşadığı kıl ve tüy sorununa, lazer epilasyon yöntemiyle çözüm bulunabilmesi mümkündür. Vücutta doğal bir şekilde ortaya çıkan bu kıllardan kurtulmak istiyorsanız, son derece hızlı, etkili ve kalıcı bir yöntem olan lazer epilasyon tam da size göredir. Bu yöntemin, diğer yöntemlere göre daha az acı hissettirmesi; sağladığı en büyük avantajlardan biri olmaktadır. Bu nedenle son zamanlarda oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Lazer Epilasyonu Nedir?

İstenilmeyen tüy ve kıllardan kalıcı olarak kurtulmanın en teknolojik yolu olan lazer epilasyon, lazer ışınlarının cilt üzerinden yollanarak melanin adı verilen birleşenin emmesiyle kıl köküne ısı iletilerek uygulanan bir yöntem olmaktadır. Ev ortamında tercih edilen epilasyon yöntemleri yerine, lazer epilasyon İzmir merkezimizi tercih ederek istenmeyen tüy ve kıllara veda edebilirsiniz.

Hormonal anlamda dengesizlik sorunu yaşayan kişilerin sonuç alamadığını ancak bu durumun nadiren görüldüğünü söylemek mümkündür. Lazer epilasyon yöntemine başvuran kişiler oldukça başarılı sonuçlar elde edebilmektedirler. Uygulama doğru uzmanlar ile doğru bir şekilde yapılırsa, herhangi bir yan etki görülmez. Ancak cildi hassas olan kişilerin ekstra özen göstermeleri gerekir.

Lazer Epilasyonu Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyonu uygulamasının süresi, başvurmayı düşünen kişiler tarafından sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Bu sorunun cevabı; uygulamayı yapacak uzman doktora ve uygulanacak bölgeye göre değişebilmektedir. Yaş, hormon seviyeleri gibi etkenler lazer epilasyonun seans sürelerini etkilemektedir. Bir seans ortalama olarak 10 dakika sürerken, seans sonrasında kişiler günlük yaşantılarına devam edebilmektedirler. Ancak oldukça güvenilir bir işlem olmakla beraber sağladığı birçok avantaj sayesinde, sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Lazer epilasyonu öncesinde dikkat edilmesi gerekenlerden biri; kişinin uzmanlığına bakılmasıdır. Seansa başlamadan önce uygulamanın yapılacağı bölgenin iyice temizlenmesi gerekir. Bu kapsamda tüyleriniz veya kıllarınız uzunsa kısaltmalısınız. Uygulama nasıl olmaktadır? Sorusu oldukça sorulan bir soru olmaktadır. Uygulama sırasında bölge veya bölgenin alanına lazer ışını atılmasıyla birlikte, atımdan sonra birkaç saniye içinde kıl kökleri yanmaktadır.

Lazer Epilasyon İşlemi Güvenilir midir?

Lazer epilasyonu uygulamasını detaylıca araştırmak isteyen kişilerin sıklıkla sorduğu sorulardan biri; Lazer epilasyonu güvenilir bir yöntem midir? sorusudur. Bu sorunun sorulma nedeni, cihazın yaydığı ışıkların radyasyon barındıran Gama ışınları ile karıştırılmasıdır. Öncelikle bilinmesi gereken; lazer epilasyon uygulaması, cildin üzerinden ışın değil ışık yayarlar. Işın olmadıkları için radyasyon barındırmazlar ve hiçbir riski yoktur. Lazer epilasyon uygulaması sadeye kıl köklerinde bulunan melanini hedef alarak yapılan bir işlemdir.

Lazer epilasyon doğru uzmanlar tarafından uygulandığında herhangi zararı olmamaktadır. Güvenilir ve etkili lazer epilasyon uygulaması için cilt rengi, kıl rengi ve kalınlığının dikkate alınması gerekir. Cilde verilecek enerji çok önemlidir. Kişi ve uygulamanın yapılacağı bölgeye en etkili dozların belirlenmesi gerekir.

Buz Lazer ile İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Oldukça Basittir!

Buz lazer işlemi birçok kişinin sorununu hızlı bir şekilde çözmektedir. Hızlı ve etkili bir yöntem olan lazer epilasyon İzmir ilinde faaliyet gösteren şubemiz ile mümkün! https://www.buzlazerizmir.com/ sitesi ile iletişime geçerek akıllardaki sorulara cevap bulunabilir. Aynı zamanda randevu alarak buz lazer yöntemini tercih edebilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.