Özgür Bilgi Kanalı

Lazer epilasyonun acısız sonuçlar verdiği biliniyor. Özellikle buz lazer yöntemi kendini alanında kabul ettirdi. Farklı cilt tiplerine uygun farklı çözümler de mevcut. Herkesin kafasını kurcalayan çoğu soru cevabını buldu. Ancak lazer epilasyon yaptıracakların kafasını kurcalayan bir başka soru epilasyon işleminin ne kadar süre kalıcılık gösterdiği. Lazer epilasyonun acısız olması yanında kalıcı olması da ikinci ana talebi oluşturuyor. Bu şartlar lazer epilasyon işlemini tercih edilebilir yapan en önemli özellikler. Hal böyle olunca kalıcılık olmazsa olmaz niteliğe kavuşuyor. İnsanlar da bu soruyu sormadan edemiyorlar.

Seanslar tamamlandıktan sonra bazı sağlık sorunları veya hormonsal dengesizlikler tekrar tüy oluşumuna sebep olabiliyor. Ancak bu durumlar son derece istisnai durumlar olduğundan genel olarak bir kalıcılıktan söz edebiliriz. Bunun yanında bazı konularda gösterilen özenle birlikte bu problemin oluşumu engellenebilir. Bu önlemleri şöyle sıralayabiliriz:

1) Ergenlik dönemi öncesinde ve sırasında uzmanlar epilasyonu tavsiye etmiyorlar. Bunun sebebi ise vücut yapısının ve dokularının henüz tam anlamıyla gelişim sağlayamamış olması. Bu dönemlerde kıl kökleri hormonlara son derece duyarlı olacağından arzu edilen kalıcılık elde edilemeyebilir.

2) Uygulama sonrasında başka bir deyişle seansların tamamlanmasının ardından belirli bir süre sabırla beklenmelidir. Ancak böylelikle sonuçtan verim alınıp alınmadığı hakkıyla değerlendirilebilir. Bu süreci uzmanlar 6 ay olarak öngörmüştür. Ve tedavi sürecinde sıklıkla tavsiye etmektedirler.

3) Lazer epilasyon uygulaması kıl köklerini hedef alan bir yöntem olduğundan işlem öncesinde ağda vb. yöntemlerle arındırma işlemi yapılması amaçlanan sonucun elde edilmesini güçleştireceklerdir. Ayrıca cımbızla alma gibi yöntemler de bu konuda sıkıntı yaratabilir.

4) Seans sürecinin bitmesi ardından biten ufak tefek tüyler kısa seanslarla ortadan kaldırılabilir. Bu tüyler seansların başarısız sonuçlandığı anlamına gelmez.

Bunlar dışında kişiye özel nitelikte durumlarda da farklı sonuçlar gözlemlenebilir. Bu tarz spesifik durumlarda kişi müdahaleyi yapan uzmandan destek almalıdır. Bu konuda güvenilir bilgiye ulaşmak ve alanında yetkin uzmanlarla çalışmak için YivesClinic tavsiye edilen bir firma. Lazer Epilasyon İzmir ilinde bu firma kalitesiyle yaygınlaşma eğilimi göstermekte. Siz de kaliteli bir epilasyon hizmetine bu firma aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Tüm bu istisnai durumlar söz konusu olsa bile lazer epilasyon son derece güvenilirdir ve gerekli özenle verim oranı arttırılabilen bir uygulamadır.

Bunların yanında biz de bazı durumlara dikkat ederek bu uygulamanın kazanımlarını koruyabiliriz. Bunları da şu şekilde sıralamak mümkün.

1) Makyaj Temizlenmeli

Eğer seans öncesi uygulama bölgesindeki makyajı temizlemezseniz süreç sonrasında bazı başarısız sonuçlara davetiye çıkarıyorsunuz demektir. Ayrıca parfüm kullanımından da kaçınmak gerekir. Bu maddeler bölgede kalırsa leke ve yanık oluşumu gözlemlenebilir.

2) Ucuz maliyet peşinde koşarken kaliteden ödün vermeyin!

Bütçenize pahalı gelen epilasyon uygulamaları gördüğünüzde bunların ikamelerine meyletmeyin. Çünkü bu sırada telafisi mümkün olmayan hatalarla ciddi maddi ve fiziki zararlara uğrayabilirsiniz. Son teknolojinin ürünlerini ayağınıza getiren YivesClinic size doğru sonuç garantili uygulamalar sunuyor. Lazer Epilasyon İzmir bölgesinde bu firmayla birlikte gelişimini sürdürürken size de bu kaliteli hizmete ulaşmak kalıyor.

3) Seansları aksatırsanız başarılı sonuçlar alma ihtimaliniz düşecektir.

Bu ihtimalden kaçınmak için seanslara istikrarlı bir biçimde katılmalısınız. Aksi halde verim alma ihtimaliniz çok çok azalacaktır.

4) Epilasyon uygulanan bölgeyi mutlaka güneşin zararlı ışınlarından koruyun.

Bu durum epilasyon uygulanan bölgenin gün içerisinde gözle görülür bölgelerde olması durumlarında ortaya çıkar. Size de böyle durumlarda cildinizi özenle korumalısınız.

Sizde Yives Clinic’e başvurarak lazer epilasyon yaptırabilir ve kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Lazer epilasyon ile ilgili daha fazla bilgi için: https://www.yivesclinic.com/


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.