Özgür Bilgi Kanalı

Kaş Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır

Kaş, yüz güzelliğini ön plana çıkaran olmazsa olmaz bir yapıdır. Kaşlarda yapılacak en ufak bir değişiklik kendisi hemen göstermektedir. Özellikle kadınların daha çok ilgilendiği konu olan kaş bakımı günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte yerini bambaşka bir alana bırakmaktadır. Bu alan ” kaş ekimi “dir.

Çeşitli rahatsızlıklar ve yanlış hamleler sonucunda kaşlarınızın kontrolünü kaybedebilirsiniz.. Bu rahatsızlıklar egzama ve saç kıran olmakla beraber yanlış hamle sınıfına kaş alımı ve doğru uygulanmayan kaş bakımını koyabiliriz. Peki, sağlığını kaybettiğimiz kaşlarımız hep öyle mi kalacak yoksa bunun bir çözümü var mıdır ? Elbette.

Bazı kaynaklara göre kaş ekimi, ilk kez 2. Dünya Savaşı’ndan önce Japonya’da yapılmıştır. O tarihten bu yana fazla bilinmese de uygulanan bu teknik son günlerde kadınların dikkatini fazlasıyla çekmektedir. Kaş ekimi tedavisi aslında yabancı olmadığımız bir yöntem, saç ekimi yöntemi ile yapılmaktadır. FUE yönteminde ekim işlemi, başın arka kısmından alınan kıl kökleri ile yapılmaktadır.

Ekim Sonrası Süreç ve Kaşların Çıkışı

Ekim işleminden sonra gün ve gün kaşlarınızda değişiklik hissedeceksiniz. Bu süreçte cilt yapınız ve cildinizin tepkisi olayın gidişatını değiştirmektedir. Örnek vermek gerekirse ekim işleminden sonra 15. gün ile 6 hafta arasında kaşlarınız tamamen dökülebilir veya hiç zarar görmeyebilir.Bu durum sadece geçici bir süreçtir. Yani dökülse dahi yenileri gelmektedir. Kaşlarınızın son hali hakkında bilgi almak isterseniz size rehber olacak tarih ekin sonrası 12 – 15. gündür.

Kaşların çıkma süresi, üzerinde genel konuşulduğunda ikna etmeye yönelik laflarla süslenmektedir. Kaşların ne zaman tam olarak doğal görünüme ulaşacağı tamamen sizin cildinizle alakalı bir durumdur fakat gözlemlere göre kaşların çıkış süresi 3 – 4 ayı bulmakta doğal görünüme ulaşması ise 1 yılı bulmaktadır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.