Kaş Nasıl Alınır?


Kadınların yüzlerinde belki de en önem verdikleri yer kaşlarıdır. Peki doğru kaş alımı nasıl yapılır?
Kadınlar kaşlarını öyle her kuaförde de aldıramaz elbette. Kötü alınırsa kaş tekrar çıkma evresin de çok kötü bir görünüme sahip olabilirler.
Öncelikle elimize düz çubuk şeklinde bir şey alıyoruz. Tercihen tarak olabilir. Bizim için önemli olan 3 nokta olacak. Kaşımızın başlangıç noktası, bitiş noktası ve kavisi vermek istediğiniz nokta. Düz kaşa sahip olmak istiyorsanız kaşınızın orta noktası. Düz çubuğun bir ucunu burun bitimine yerleştiriyoruz. Diğer ucunu kaşın başlangıç noktasına gelecek şekilde ayarlıyoruz. Kaydırmamaya dikkat etmelisiniz. Daha sonra bulduğumuz noktayı işaretliyoruz. Şimdi sıra geldi kavisin verileceği kısma yada orta kısma. Çubuğu aynı şekilde burun bitiminden orta noktaya doğru düz bir şekilde tutup işaretliyoruz. Aynı işlemi kaşın bitiş noktası içinde yapıyoruz. İşaretlediğimiz yerler doğrultusunda kaşı iple veya cımbızla alıyoruz. Kaşın üst kısmı için her zaman ip kullanmanızı öneririz. Daha sonra kaşı kaş tarağı yada tarakla yukarı doğru tarıyoruz ve uzun olanları makas yardımı ile kaşın bitim noktasına kadar kesiyoruz. Aynı işlemi bütün kaşa yaptıktan sonra kaşınız hazır demektir. Dikkatli olmanız gerekir çünkü kaşınızı bir kere bozarsanız düzelmesi biraz zaman alır.

Kaşınızı alırken kullanacağınız cımbız da oldukça önemlidir.
İnce uçlu küçük cımbız: Özellikle zayıf kıllar ve tam olarak büyümemiş kıllar için uygundur. Kılları kırmadan alır ve kötü görünüme sebebiyet vermez.
Eğimli uçlu cımbız:İki yönde de kullanabilirsiniz. Hem kalın hemde zayıf kılları almada kullanabilirsiniz.
Düz uçlu cımbız:Genelde çoklu kıl almada kullanılır. Ama her iki tür kılları da alabilirsiniz.

Kaş alımında dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da yüz şeklinize göre uygun kaş şeklini seçmenizdir.
Aksi takdir de çirkin bir görüntüye sahip olabilirsiniz..