Özgür Bilgi Kanalı

Bir kış sezonu daha biterken, yeni bir bahar sezonunun başlangıcındayız. Tasarımcılar, stilistler yeni dönem için hazırlıklar yaparken, bizde geçtiğimiz kış sezonunun trendlerine bir göz atalım istedik

Gelecek günlerde yerini bahar kıyafetlerine bırakacak olan kışlık kıyafetler içinde bu sezon en gözde renk asker yeşili oldu. Elbette ki kış mevsiminin olmazsa olamazı siyah da sokak modasında sürekli gördüğümüz renkler arasında. Siyah beyaz dama desenli, çizgili, monokrom desenli kaşe montlarda dikkat çeken ayrıntılar arasında yerini aldı. Kaşe kabaların yanında, anorak kabanlarda tercih edilen ürünlerden. Kışlık giyeceklerle yapılan deri kombinler de kıyafetlerdeki detayları oluşturdu. Öte yandan yapay kürkler ve tüylü giyeceklerde bayanların ilgi gösterdikleri ürünler arasındaydı. Sert ve kare, dikdörtgen şekilli çantalar hemen herkesin kolunda gördüğümüz çantalardan oldu. Dantel detaylı kazaklar, etekler, gömlekler alışveriş mağazalarında sık rastladığımız ürünler arasına girdi.

Tesettürlü bayanlar için ise şal hala en trend giyeceklerden. Uzun kapların, pardösülerin deri ile kombinlenmesi ile oluşturulan kaşe kabanlar da diğer ilgi çeken ve beğenilen ürünlerden olmuş duruda. Yine Osmanlı desenli tunikler, gömlekler ve şallar da tesettür modasında görmeye alışık olduğumuz desenlerden. Tesettürlü bayanların vazgeçemediklerinin arasında ise çizmeler var.

Bahar dönemine girerken, sıkıldığımız, üzerimizde ağırlık yapan fazlalıkları bir kenara bırakarak, daha rahat ve hafif giyecekleri merakla bekliyoruz. Bakalım bu sezonda tasarımcılar ve alışveriş mağazaların bizlere ne tarzda ve renklerde kıyafetleri sunacak.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.