Özgür Bilgi Kanalı

Sivilceli bir cilde makyaj yapmak bir bayan için en zor uğraşlardan biridir. Çünkü yüzlerinde ki sivilceleri kapatmak için nasıl bir teknik uygulayacaklarını bilemezler. Böyle bir durum içinde bulunsanız da makyaj ile sivilceleri kapatmak mümkündür. Sizlere vereceğimiz küçük pratik bilgiler ile sivilcelerinizi kapatabilirsiniz.
Cildinizde bulunan kusurlarınızı her zaman doğal olacak bir şekilde kapatmalısınız. Eğer böyle yapmazsanız cildiniz kötü görünecek ve karşınızdaki kişi üzerinde kötü bir etki bırakacaksınız. Ayrıca bu durum sizi de oldukça fazla rahatsız edecektir.

İlk atmanız gereken adım cildinizi makyaja hazırlamaktır. Onun için cildinizi iyi bir temizleme jeli ile güzel bir şekilde temizleyin. Ardından cildinizi yıkayın ve tonik ile cildinizde kalan diğer kirlerden ve atıklardan kurtulun. Bu işlemi tamamladıktan sonra her zaman kullandığınız fondöteni yüzünüze sürün. Cilt tonunuzdan yarım veya bir ton koyu bir kapatıcıyı cildinizdeki sivilcelerin izlerini yok etmek için parmaklarınız ile ya da bir fırça yardımıyla sürünüz. Cildinizdeki kusur ve sivilceleri kapatıcı yardımı ile kapattıktan sonra yarım veya bir ton açık renkte pudra ile gizlediğiniz yerleri sabitleyin. Böylelikle gün boyu bu durumun kalıcı olmasını sağlayacaksınız. Sivilceli ciltte bir makyaj uzun bir süre kalmamalıdır. Çünkü makyaj için kullanılan malzemeler cildin gözeneklerini kapatarak onun nefes almasını engelleyecektir. Böyle bir durum sivilcelerinizin daha da artmasına neden olabilir.

Sivilceli ciltlere mümkün olduğu kadar en az makyaj yapılmalı ve makyajı ciltte fazla tutmamaya özen göstermelidir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.