Neden Güzellik Uykusu Denir?


Kadınlar için bakımları ve güzellileri çok önemlidir. Sevdiklerine yada dışarıya güzel görünmek için hemen hemen denemedikleri hiç birşey kalmaz. Maskeler, bakım kremleri, doğal bakım yöntemleri vs…
Peki bunlara aslında hiç gerek olmadığını biliyor muydunuz? Hem sağlıklı hemde bakımlı bir yaşam için aslında kadınların ihtiyacı olan tek şey düzenli uyku, düzenli beslenme ve bol bol sıvı tüketimi..
Neden güzellik uykusu?
Çoğu kadın uykusuzluk çektiği için göz altı torbalarından şikayetçi olurlar. Geç uyunulan bir akşamın faturası ertesi gün çıkar..
Uzmanlar karanlıkta en az 4 saat uyunması gerektiğini söylüyor. Uzun süreli ve kaliteli bir güzellik için aslında gece karanlıkta uyumak önemlidir. Çünkü beynimizin salgıladığı ve cildi yenileme işlemini başlatan melatonin hormonu hava karardıktan sonra özellikle uyku sırasında üretilir. Sağlık açısından uyku her şey demektir.
Ciltteki bazı çizgilerin geceleri yok olduğu da bir gerçektir.
Çünkü cildimiz uykuda daha fazla sıvı depolar. Tansiyon düşüp, damarların genişlemesiyle dokuya bol miktarda sıvı akar. Hareketsiz olduğumuz için de bu sıvının ciltten akması zorlaşır. Sonuç ise, dokunun gerilmesi, küçük kırışıkların aldığı destekle kaybolmasıdır.
Uzmanlar rahat bir uyku için yatağın ve yastığın da önemini vurguluyor. Tavsiye edilen yatabileceğiniz kadar alçak bir yastıkta yatmanız gerektiğidir. Uyku hem sağlık açısından hem de güzellik açısından oldukça önemlidir. Fakat bu istediğiniz kadar uyuyacağınız anlamına gelmiyor. En az 6 en fazla 8 saat uyumanız gerekmektedir. Bunun için uyku saatinizi ve kalkma saatinizi iyi ayarlamanız gerekiyor. Kadınların sıkça yaptığı hatalardan bir diğeri de uyumadan önce makyajlarını temizlememeleri. Uyumadan önce makyaj mutlaka temizlenmelidir. Cildin hava alması gerekmektedir. Uyumadan önce E vitamini barından bakım kremleri kullanmak da cilde ekstra iyileştirici bir etki sunmaktadır..