Özgür Bilgi Kanalı

Nude makyaj doğal makyaj demektir.

Özellikle 2017’in trendlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Ünlülerden tutun yabancı sanatçılara kadar hepsinin yeni trendi nude makyaj. Yokmuş gibi, ışıl ışıl, parıl parıl fazlasıyla doğal nude makyaj yapımını ve incelikleri hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle hangi tonları kullanacağınızı bilmeniz gerekmekte. Şeftali, toprak veya pembemsi tonları kullanabilirsiniz. Her makyajda olduğu gibi nude makyajında da teninize göre tercihler yapmalısınız. Açık tenli ve soluk ciltler bal, toprak veya vizon renklerini; orta ten rengine sahip kişiler karamel tonlarını; esmer iseniz çikolata, altın ve bronz renklerini tercih etmelisiniz.

İlk olarak ten renginize uygun BB, CC krem veya fondöteninizi yüzünüze sünger yardımı ile sürüp yayınız. Daha sonra elmacık kemiklerinizi, alnınızın ortasını, gözlerinizin altını, dudak çevrenizi ve burun kemiğinize aydınlatıcı sürün. Allık olarak toprak tonlarını, şeftali veya pembe tonlarını kullanabilirsiniz. Fazlaca sürmemeye dikkat ediniz. Zira makyajın doğallığını bozabilirsiniz. Göz kapaklarınıza yine aynı renkler de far uygulayabilirsiniz ama toprak renkleri içlerinden en çok kullanılan renklerdir. Kirpiklerinize direk maskara uygulamayınız. Önce kirpik makası ile kıvırıp daha sonra maskara uygulayabilirsiniz. Maskarayı tek kat geçiniz. Doğal bir likitte uygulayabilirsiniz. Bunun için yine kirpik makası kullanabilirsiniz. Öncelikle makasın süngerli kısmına biraz likit sürün ve kurumadan kirpiklerinize uygulayın. Ve dudağınıza balım veya yine aynı tonlarda nude rujunuzu sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Nude makyajı yapabilmeniz için cildinizin pürüzsüz olması gerekebilir. Ancak böyle makyaj doğal ve güzel görünebilir. Bu yüzden cildinize çok iyi bakmanız gerekmektedir. Sürekli bakım yapmalı ve nemlendirmelisiniz. Nude makyajın doğal makyaj olduğunu unutmamalısınız. Cildinize gerekli bakımı yapmazsanız bu makyajı yapmanız yararınıza olmayacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.