Özgür Bilgi Kanalı

Pandemi hayatımıza girdiğinden beri kimsenin belirli bir alışveriş düzeni kalmadı. Her zaman çıkıp istediğimiz gibi mağaza mağaza dolaşıp alışveriş yapamaz olduk. Bununla birlikte ülkece tam kapanma dönemine girmiş bulunmaktayız. Artık daha dikkatli olmalı, daha sağlıklı ürünleri tercih etmeli ve hijyeni elden bırakmamalıyız.

Bu durum için en ideal yöntem böylece online alışveriş oldu. Artık yedisinden yetmişine çoğu insan online alışverişi öğrenmiş durumda. İstediği ürünleri hiçbir risk altında kalmadan, güvenli bir şekilde sipariş ediyorlar ve evlerinden ayrılmak zorunda kalmıyorlar.

Online ve Değişen Alışveriş Kültürü

Maalesef pandemi beraberinde ekonomik bunalımı da getirdi. Çoğu mağaza, market, esnaf eskisi gibi hizmet veremiyor ve kar edemiyor. Ve halk da bu durumdan muzdarip. Bu yüzden, indirimli ve ucuz ürünleri tercih etmek istiyorlar. Ama her zaman nerede ne indirimi olduğunu ve en ucuz marketin, mağazanın hangisi olduğunu anlamak hem kolay değil hem de vakit istiyor.

Bu, pandemide ve pandemi öncesinde müşterilerin çoğunun şikayet ettiği bir durum olmuştur. Mağaza mağaza dolaşıp doğru ve en ucuz ürünü bulmak çoğu insana yorucu geliyor.

Pandemi ile birlikte bakım ve kozmetik mağazalarındaki indirimleri de kaçıran birçok insan oldu. Gratis gibi büyük kozmetik zincirlerinin sürekli indirim yaptığını biliyorsunuzdur. Pandemide olsak bile kişisel bakımını aksatmak ve indirimleri kaçırmak istemeyenler için harika bir çözüm sunacağız.

Online Katalog ve Broşürleri Neden Tercih etmeliyiz?

Size burada biraz Kimbino adlı uygulamadan bahsetmek istiyorum. Kimbino birçok süpermarket, kozmetik, elektronik market zincirinin ve ünlü markaların broşürlerini online olarak bir araya getirip kolay alışveriş imkanı sunan bir uygulama. Market ve mağazaların günlük veya haftalık broşür dağıtımı düşünüldüğünde yapılan kağıt israfı sayısı oldukça fazla.

Özellikle büyük talep gören kozmetik ürünlerini Gratis Mayıs Katalog gibi broşürleri inceleyerek hem tasarruf yapar hem de israfı engelleyebilirsiniz. Ayrıca Covid-19 riski altındaki bireyleri düşündüğümüzde olabildiğince fiziki temastan uzak kalmak iyi bir seçenek olacaktır.

Tüketiciler pandemi öncesinde onlarca mağazanın ve marketin günlük, haftalık ve aylık broşürlerini kontrol etmek için büyük bir zaman harcıyorlardı. Çünkü en iyi indirimlere, promosyonlara ve her türden ürüne tasarruflu bir şekilde ulaşmak istiyorlardı. Bu noktada Kimbino kozmetikten gıdaya, gıdadan elektroniğe binlerce ürünün indirimli fiyatlarını online broşürler sayesinde biz tüketicilere ulaştırıyor.

Kozmetik Ürün Alışverişlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Ekonomik sıkıntıların son zamanlarda yükselmesi ile birlikte tüketiciler olabildiğince tasarruflu ürünlere yönelmeye başladı. Peki hem kozmetik hem de diğer alışverişlerimizde nelere dikkat etmeliyiz? İlk olarak en önemlisi yüzlerce üründeki indirim fırsatlarını Kimbino ile keşfetmeli ve alışverişimizi ona göre yapmalıyız.

Çoğu üründeki indirimler ve sağladığı indirim kodları sayesinde alışverişiniz daha ekonomik bir hale gelecektir. Mesela yüz bakımı kategorisinde alışveriş yapmak istiyorsunuz. En uygun fiyatlı ve en iyi yüz temizleme jellerini, yüz maskelerini ve peelingleri arıyorsunuz. Bunun için Gratis Mayıs Katalog veya diğer kataloglara bakmak isteyebilirsiniz.

Bunun için Gratis, Watsons, Rossmann gibi alışverişinizi yapabileceğiniz birçok mağaza var. Aradığınız cilt bakım ürünlerinin hangilerinin indirimde olduğunu tek bir ekran üzerinden görüntülemeniz elbette daha kolay olacaktır.

Pandemide Alışveriş

Artık hiçbirimiz lazım olmadıkça dışarıda fazla zaman harcamak istemiyoruz. Çünkü pandeminin seyri gittikçe artıyor ve tedbirli olmak zorundayız. Peki pandemi günlük alışveriş rutinlerimizi nasıl etkiledi? Eskiden istediğimiz mağazayı gezip rahatça alışveriş yapabiliyorduk. Ama artık 3 mağaza veya markete gitmek yerine 1 tanesine gidebiliyoruz.

Bu nedenden dolayı alışveriş yapacağımız marketi veya mağazayı seçmek bizim için bir hayli zorlaştı. Bu noktada Kimbino adlı uygulamanın size sağladığı kolaylıkları daha önceden bahsetmiştik.

Peki ayrıyeten hiç evden çıkmak istemeyenler için ne gibi seçenekler var? Online alışveriş pandemi öncesinde de hayatımızda olan bir seçenekti ama pandemiyle birlikte oldukça yaygınlaştı. Eğer herhangi bir riske girmekten kaçınıyorsanız çoğu marketin online seçeneği ile sipariş verebilirsiniz. Ayrıca Getir, Banabi gibi hızlı teslimat uygulamaları da dakikalar içerisinde gıda, kişisel bakım gibi birçok kategorideki siparişinizi size ulaştırıyor.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.