Özgür Bilgi Kanalı

Biz kadınlar makyaj yapmayı bakım yapmayı çok severiz. Ne kadar kaliteli ürünler kullanırsak kullanalım makyajın cildimize zarar verdiğini unutmamak gerekir.

Ve yine ne kadar zarar verirse versin makyaj yapmaktan vazgeçemiyoruz. Bakımlı olmak gerekli birşey. Biz kadınlar bakım yapmak için piyasa da bulunan birçok kimyasal ürün kullanıyoruz. Ama artık kullanmamamız gerektiğini biliyoruz. Hem daha sağlıklı hem de daha doğal olan yöntemler kullanmalıyız. Evde kendimiz doğal ürünlerden maskeler veya peelingler hazırlayabiliriz. Üstelik daha etkili ve sağlıklı. Gerek şehir hayatı gerekse yaptığımız makyajlardan dolayı cildimiz bir süre sonra parlaklığını yitirir. Cilt parlaklığı arttırmak için de evde kolayca hazırlayabileceğimiz bakım kürleri bulunmakta. Peki bu kürleri nasıl hazırlayacağız.

  • Elbette cilt üzerinde oldukça etkisi olan limondan bahsetmeden geçmeyelim. Yarım limon suyu içerisine 1 çay kaşığı su ekledikten sonra yüzümüze masaj yaparak uygulayalım. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu bakım şeklini 2-3 günde bir yapabilirsiniz.
  • 1 adet muzu ezin ve içerisine 2 yemek kaşığı süt ilave edin daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu bakım tarifini 4 günde bir uygulayabilirsiniz.
  • 1 yumurtayı köpüklenene dek çırpıp içine 2 damla lavanta yağı ekleyin ve karıştırın. Cildinize sürüp kurumasını bekleyin. Soğuk suyla durulayın. Bu karışımı 3-4 günde bir uygulayabilirsiniz.
  • Ve herkesin bildiği gibi salatalık. 1 adet salatalığı rondodan geçirin ve içine 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Yüzünüz de ortalama 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Cildinizin ışıl ışıl olduğunu ve canlandığını göreceksiniz.
  • Cildinizin parlaklığını geri kazanmasını istiyorsanız veya cildinize parlaklık kazandırmak istiyorsanız her gün gül suyu ile masaj yapın.
  • 2 çay kaşığı süt, 1 yemek kaşığı şeker, 1 çay kaşığı saf zeytinyağını karıştırın ve yüzünüze 10 dakika boyunca masaj yapın. daha sonra ılık su ile yıkayın.

Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.