Özgür Bilgi Kanalı

RUJ SÜRMENİN PÜF NOKTALARI

Makyaj yapmak, kadınlar için günlük rutin yapıalcak işler arasındadır. Nasıl saçımızı taramadan dışarı çıkmıyorsak makyaj yapmadan da kolay kolay dışarı çıkmayız. Makyaj yapmanın bir tekniği vardır ve bu tekniği bilmeyenler görüntülerini olumsuza çekerler. Daha çekici görünmek için yapılan makyaj, korkulu rüyanız haline gelebilir.
Makyaj yaparken makyajın alt yapısını iyi hazırlamak gerekir. Fonfötenler alt yapı oluşturmada bize yardımcı olan gizli kahramanlardır. Cilt problemi olan bayanlar makyaj yapmadan önce mutlaka fondötenle ciltlerini kusursuzlaştırmalıyız. Fonföten uygulamasından sonra pdra sürmeliyiz. Bunun iki sebebi vardır. Birincisi cildin fotoğraflarda yada videoda parlamasını önlemek, ikincisi ise yapılan makyajın kalıcılığını uzatmak. Makyajda gölgelendirme ve aydınlatma işlemi de yapabiliriz. Alın, burun, çene kısmına tenimizden bir ton açık föndöten uygulaması yaparak aydınlatma işlemini tamamlamış oluruz. Gölgelendirmede ise şakaklara, elmacık kemiği altlarına, ve çene köşelerine kendi ten rengimizden bir ton koyu fondöten uygulaması yaparız. Alt zemini oluşturduktan sonra da makyajı yapmaya geçeriz. Göz makyajı ve kaş düzeltme işlemi yapılır. Göz yapısına uygun göz makyajı yapmaya dikkat edin. Kaşlarımızı kaş kalemiyle yada toz farla düzeltebiliriz. Daha sonra dudağa geçeriz.
Dudak makyajında dudağımızın yapısını iyi bilmemiz gerekiyor. Dudağımız küçükse yada alt dudak ile üst dudak arasında farklılık varsa bunu bazı makyaj teknikleriyle düzeltebiliriz. İlkönce dudağımızı fondötenle kapatmalıyız. Bunun amacı dudak hattını silmektir. Dudağımızı fondötenlediğimizden sonra dudağımıza pudra süreriz. Yapmamız gereken şey dudağımızın çizgisini kendimizin şekillendirmesidir. Kullanacağımız rujun bir ton koyusu bir kalemle dudaklarımıza kontür işlemi yapmalıyız. Var olan çizginin hemen dışından dudağımızı kontürlemeliyiz. Bu şekilde dudağımız olduğundan daha dolgun gözükecektir. Dudağımızın iki birleşme noktalarını bu kalemle dolduralım. Bu uygulama dudağımızı daha büyük gösterir. Rujumuzu çizdiğimiz kontüden taşırmadan sürelim. Ruhumuz çizdiğimiz kontürü kapatmamalıdır. Daha sonra bir peçete yardımıyla rujun fazlalığını alalım. Pudra uygulaması yapalım. Rujunuz mat bir görünüm alacaktır. Eğer siz daha parlayan vecanlı bir ruj görüntüsü seviyorsanız son olarak parlatıcı yada aynı renkte bir ruj uygulamasını yapabilirsiniz. Allığınızı da sürdüğünüzde makyajınız bitmiş olacaktır. Görüntünüzle birçok kişiyi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Artık daha çekicisiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.