Sabun Çeşitleri Ve Faydaları:1


Özellikle son bir kaç yıldır alışveriş merkezlerinde sıkça rastlarız çeşit çeşit, renk renk sabunları. Peki bu sabunlar ne işe yarar? Bu yazımız da sabunları ve ne işe yaradıklarını..

Karınca Yağı Sabunu: Bu sabun özellikle biz kadınlar için önemli. İstenmeyen tüyler için kullanılan bu sabunun yurt dışından da talibi oldukça çok.

Tarçın Sabunu: Özellikle kokusunun rahatlatıcı etkisi vardır. Saç derisini nemlendirir, saça ve cilde parlaklık verir. Zihni sakinleştirir. Kasları gevşetir. Tüm ciltler için uygundur. Ciltte ki yaralar ve çatlaklar için iyidir. E vitamini içerir. Cilde doğal bir parlaklık verir.

Adaçayı Sabunu: Adaçayının antiselülit özelliği vardır. Cildi sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Kan dolaşımını hızlandırır. Ayakta veya vücudun herhangi bir yerinde ki mantarlara iyi gelir. Kas ağrılarında kullanılır. Kan dolaşımını hızlandırdığı için cildi yenileyici etkisi vardır. Uçuklar ve özellikle dudak kenarında ki uçuklara iyi gelir. Antibakteriyeldir. Cildi derinlemesine temizler.

Salyangoz Sabunu: Ciltteki lekeleri giderici etkisi vardır. Ayrıca cilde doğal bir parlaklık verir. Hücreleri yenileyici etkisi vardır. Bu sabuna da özellikle yurt dışından talep çok fazla. Yaşlanmayı geciktiricidir.

Yılan Yağı Sabunu: Son zamanlar da sıkça duyduğumuz faydalı yağlardan biridir. Bu yağın sabunu da aynı etkiyi göstermektedir. Özellikle saçlar üzerinde oldukça fazla etkisi vardır. Zayıf güçsüz saçlar için kullanılan bu sabun dökülen saçlarınızın yeniden ve hızlıca çıkıp uzamasını sağlar. Saçlarınızı besler.

Melisa Sabunu: Cildi dinlendirir. Antiseptiktir. Ter kokusunu önler. Özellikle yüz temizliğin de kullanılır. Kırışıklıkları engelleyici ve kırışık azaltıcı özelliklere sahiptir. Cilt dokusunu yeniler.  Akneler de ve siyah noktaların giderilmesin de de kullanılır. Yüzünüzü melisa sabunu ile yıkadıktan sonra yine melisa otundan yaptığınız bir tonikle temizleyip daha kalıcı etkiler yaratabilirsiniz.

Sabun Çeşitleri Ve Faydaları:2

Sabun Çeşitleri Ve Faydaları:3