Sabun Çeşitleri Ve Faydaları:3


Bahsettiğimiz sabunları düzenli olarak kullanmalısınız. Aksi taktirde pek bir faydası olmayacaktır. Düzenli kullanımlarda amacınıza ulaşabilirsiniz..

Nane sabunu: Nane sabunun cildi ferahlatıcı etkisi vardır. Özellikle yeni anne olan hanımların göğüslerini nane özlü sabunla yıkadıkların da sütü arttırıcı etkisi olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Kuru saçlara sahip iseniz bu sabunu kullanabilirsiniz. Cildinizi nemlendirir ve canlandırır. Akneler ve siyah noktaların oluşmasını engeller. Cilt çatlaklarına ve pürüzlerine iyi gelir.

Bıttım sabunu: Saçlar da dökülmeyi ve kepeği engeller. Saç derisinde ki bakterileri yok eder. Beyazlamış saçlarınıza doğal rengini geri kazandırır. Bıttım Doğu Anadolu Bölgesin de yetişen menengiçin bilinmeyen adıdır. Bıttım sabununu kullanırken yanında şampuan kullanmamalısınız. Ayrıca uzunca bir süre bu sabunu kullanmanız gerekmektedir. Saçlarınızı bu sabunla 3 günde bir yıkayabilirsiniz. Vücuttaki yara ve tahrişlere de iyi gelmektedir. Egzamayı ve mantarı yok eder. Saça güç kazandırır.

Isırgan otu özlü sabun: Zayıf saçlara sahipseniz kullanabilirsiniz. Saçlarınızı güçlendirecektir. Kepek probleminize karşı çözüm olacaktır. Ciltteki ölü derileri temizler. Cilde pürüzsüzlük verir. Sedef hastalığına ve egzamaya karşı kullanılır. Ciltteki gözenekleri açar.

Zeytinyağlı sabun: Cildi temizler ve cilde doğal bir yumuşaklık kazandırır. İçerisin de E vitamini bulundurur. Saçların güçlü olması ve beslenmesi için E vitamine ihtiyacı vardır. Saçları yeterince besleyecek ve güçlendirecektir.

Kükürt sabunu: Akneli bir cilde sahipseniz kullanmanızı önerebiliriz. Tüm cilt tiplerine uygun olmasına karşın yağlı ciltler de yağlanmanın giderilmesi için kullanılabilir. Ciltteki ölü derileri temizler ve cilde doğal bir parlaklık kazandırır.

Arganlı sabun: Argan yağının vücuda özellikle de saça faydaları saymakla bitmez. Saçı besler ve parlaklık verir. Hassas cilt tipine sahip olanların kullanmasını önerebiliriz. Cildi yumuşatacaktır ve nemlendirecektir.

Okaliptuslu sabun: İçerdiği E vitamini ve gliserinle cildi temizleyecek ve tazeleyecektir. Ayrıca güzel kokusuyla da sizi etkileyecektir. Siyah noktalara doğal bir çözüm arıyorsanız kullanabilirsiniz. Ciltteki gözenekleri açacaktır.