Saç Kırıklarınızdan Kurtulun


Çoğu kadının ortak problemi saç kırıkları. Yine çoğu kadın saç kırıklarından dolayı saçını istediği uzunluğa getiremiyor. Saçın daha sağlıklı olup sağlıklı uzaması için kırıklarından kurtulması şart. Bakımsız olan saçlar yeterince beslenemediği için dökülür veya köke yakın yerlerden kırılmaya başlar. Saçlar birçok nedenden dolayı kırılmaya başlar. gerek kötü hava koşulları gerekse saç boyaları, özellikle çalışma hayatından dolayı sürekli bakımlı olmak zorunda olan kadınların en büyük sorunu saç kırıkları. Saç boyası yaptıran kadınların da rutini bozmadan sürekli boyamaları gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Arıca saçlarına sürekli bakım yapan kadınların saçlarının bakıma alıştığını ayrıca bakım yapmayı durdurmadan sürekli bakım yapmaları gerektiğini bilmeleri gerekmektedir.

Evde de kolayca yapacağınız birkaç öneri de bulunacağız. Yoğun çalışan kadınların evde yapacakları bu bakım kürleri saça kendi doğallığını yeniden kazandıracak saçı kırıklardan arındıracaktır.

  • 4 çorba kaşığı saf zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 yumurta sarısı

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra saç diplerinden uçlarına kadar uyguladıktan sonra saçları bir bone ile sarıp 45 dakika bekletebilirsiniz. Bu karışımı haftada bir uygulayabilirsiniz. Dilerseniz zeytinyağı yerine argan yağı da kullanabilirsiniz.

  • 1 çorba kaşığı saf zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı hint yağı
  • 1 çorba kaşığı hardal yağı

Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra saçlarınıza aynı şekilde uygulayıp bone ile yarım saat kadar beklettikten sonra önce ılık su ile saha sonra da şampuanla yıkayabilirsiniz. hafta da 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Bunların dışın da saçlarınıza argan yağı sürmeniz saçınızı hem kırıklarınızdan arındıracak hem de daha çabuk uzamasını sağlayacaktır. Ayrıca kırıklarınızı asla koparmamanız gerektiğini söylemekte fayda vardır. Kırıklarınızı koparmak saçınız da daha fazla kırığa neden olacaktır. Kırıklardan kesin olarak kurtulmanın tek yolu kırıkları aldırmanız olacaktır. Yine de kırıklarınızı aldırdıktan sonra rutin bakımınıza devam edebilirsiniz.