Özgür Bilgi Kanalı

Biz kadınların yine en çok dikkat ettiği noktalardan biri de saçları. Saçlarımıza şekil vermeden markete bile gidemiyoruz. Bizim için çok değerli olan saçlarımıza elbette bir o kadar da bakım yapmamız gerekiyor. Çevre koşullarından yada verdiğimiz şekillerden dolayı saçlarımız çok yıpranıyor. Yağlı ve kuru saçlar için şampuan önerisi fikirleri doğrultusunda saçlarımıza bakım yaparak saçlarımızı korumamız çok önemlidir.

Kendi doğallığını ve parlaklığını kaybediyor. Kırılıyor ve güçsüzleşiyor. Alkol içeren ürünleri kullanmayın. Slikonlu ürünler kullanmanızı öneririz. Kullanacağınız şekillendiricilerin seramik ve iyonlu olmasını tercih etmelisiniz. Saçlarınızın bakımı için ıslakken taramayın. Saçlarınız ıslakken tararsanız daha çabuk kırılır. Bu yüzden saçlarınızı mutlaka kuruyken taramalısınız. Ayrıca soğuk suyun saçlarınızı parlattığını unutmamalısınız. Banyo yaptıktan sonra saçlarınızı soğuk su ile durulamanız saçlarınıza ekstra parlaklık kazandıracaktır. Şampuan yada saç kremi seçimleriniz de mutlaka krem içeren ürünler tercih etmeniz gerekmektedir.

Evde de kolayca yapabileceğimiz bir kaç bakım küründen bahsedeceğiz. Bu kürleri hafta da bir uyguladığınız da saçlarınıza doğal bir parlaklık kazandıracaksınız.

  • 1 yumurta sarısı
  • 1 çorba kaşığı saf zeytinyağı

Malzemeleri karıştırıp saçlarınıza diplerden başlayıp uygulayın. Bone ile sarıp yarım saat beklettikten sonra yıkayıp krem içeren bakım ürünlerinizle bakım yaparsanız doğal bir parlaklık kazandırabilirsiniz.

Saçlarınız için ayrıca Hint yağından da faydalanabilirsiniz. 1 su bardağı hint yağını uzattıktan sonra saç derinizden başlayarak bütün saçınıza yedirin. Saçlarınızı taradıktan sonra, saçlarınızı sıcak suya batırıp çıkardıktan sonra bir havlu ile sarıp yarım saat beklettikten sonra şampuanla yıkayın.

  • 1 yumurta sarısı
  • 1 çay bardağı demlenmiş çay
  • 1 çorba kaşığı badem yağı
  • 2 damla limon suyu

Malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra saç diplerinize sürün masaj yaparak yedirin. 15-20 dakika beklettikten sonra şampuanla yıkayın.

Ayrıca saçlarınıza protein tedavisi de uygulayabilirsiniz. Saçlarınıza doğru bakımı yapmanız gerekmektedir. Ayrıca saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Doğru ve sürekli bakım saçlarınızın istediğiniz gibi olmasını sağlayacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.