Özgür Bilgi Kanalı

Saç Uzatma

Saçı bir kadının herşeyidir. Bakım yapar, şekil verir, maske yapar. Kadınların en çok bakım yaptığı özenle baktığı şeyleri saçlarıdır. Güzel görünmek için neredeyse her gün şekillendirilen saçlar ne kadar bakım yapılırsa yapılsın kırılır ,yıpranır. Havada ki toz, nem ayrıca yüksek ısı ve boya saçları yıpratır ve dökülmesine yol açar.

Saçlar daha fazla yıpranmasın ve dökülmesin diye sık sık ve azar azar kestirilir. Peki saçların daha çabuk uzaması için doğal bir yöntem yok mudur? Elbette vardır. Aslında günlük hayatta mutfağımız da olan bazı şeyler saçı çabucak uzatır. aynı zaman da doğal bakım da yaparak maske görevi görür. Unutulmamalıdır ki saçlara çok fazla ve sık bakım yapmak da saçları yıpratabilir. Saçlarınızı boyamak da saça alışkanlık yapar ve uzun süre boya yapılmadığı zaman saç daha çabuk yıpranır. Boya ister.
Zeytinyağı: Zeytinyağının saça ne kadar faydalı olduğunu herkes bilir. Kullanılan şampuanların çoğu da zeytinyağı özlüdür.Çok etkili bir nemlendiricidir ve saçı yumuşatarak kolay taranmasına, şekil almasına yardımcı olur. Özellikle boyadan, maşadan yıpranmış saçlarınız kolay kırılıyorsa ve kırılma nedeniyle sık sık uçlarından aldırmak zorunda kalıyorsanız zeytinyağını mutlaka kullanmalısınız.

Yumurta:Saçlara protein kaynağı olarak kullanılabilir. Saçın daha çabuk uzamasını ve sağlıklı olmasını sağlar.

Süt:Doğal süt kullanılmalıdır. Süt de yumurta gibi protein kaynağı olarak kullanılabilir. Aynı zaman da sütte bulunan yağlar da saça oldukça iyi gelir.

Hindistan Cevizi Yağı: Çok iyi bir nemlendiricidir, saçı derinlemesine nemlendirerek yumuşatır.

Limon:Limonun vücuda faydaları saymakla bitmez. Aynı zamanda cilde de oldukça faydası olan limon saçta ki fazla yağı alır. Yalnız limonu maskede kullanırken suyla açmayı unutmayınız. Yoksa saç derisini tahriş edebilir.

Elma Sirkesi: Limon gibi fazla yağı alır, saçı ve saç derisini derinlemesine temizler, kepek gibi sorunlardan korunmanıza yardımcı olur.

Badem yağı:Saçları nemlendirmek, daha parlak görünmesini sağlamak ve güçlendirmek için kullanabileceğiniz en ideal doğal yağlar arasında yer almaktadır. Saçlar için çok yararlı E vitamini ve magnezyum bakımından zengin olan badem yağı aynı zamanda fön, saç maşası ve boya gibi saçı yıpratan uygulamaların etkisini azaltmak, saçın daha sağlıklı uzamasını sağlamak içinde kullanılabilir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.