Selülitlerden Kurtulmanın Yolları


Zayıf kadınların da kilolu kadınların da ortak düşmanı selülittir. Vücutların da kusursuz bir görünüm yaratmak şüphesiz ki her kadının tek hayalidir. Peki selülit nedir? Doğal yollarla giderilebilir mi?

Selülit Nedir?

Selülit çoğu zaman adipozite denilen bölgesel yağ toplanması ile karıştırılan bir durum. Fakat selülitten kurtulacağınız gibi adipoziteden de kurtulabilirsiniz. Kan dolaşımının düzgün bir şekil de olmaması da selülite neden olur.

Selülit Neden Oluşur?

Selülit çoğunlukla hareketsiz bir yaşama sahipseniz oluşur. Bacaklarınız da kan dolaşımı zayıf ise selülit oluşması kaçınılmazdır. Yüksek topuklu ayakkabılar ve dar giysiler de kan dolaşımını engellediği için selülit oluşmasına neden olur. Selülitlerin oluşmasını engellemek için bolca yürüyüş ve spor yapmalısınız. Günde 1 kere bacaklarınıza yapacağınız masaj da kan dolaşımını sağlayıp selülitlerin oluşmasını engelleyecektir. Selülit ayrıca sık sık kilo alıp veren kadınlarda ve diyet yapan kadınlar da da oluşur. Selülitte genetik faktörlerin de rolü olduğu unutulmamalı. Selülit için etkili sporlar yüzme ve bisiklete binmektir. Ayrıca soğuk su ve buz da kan dolaşımını arttırdığından selülitlerin oluşmasını engeller.

Selülitlerden kurtulmak için cerrahi yöntemlerde uygulanır. Özellikle estetik cerrahi konusun da uzman kimselere başvurabilirsiniz. Unutmayın ki selülit kan dolaşımının olmaması yada zayıf olduğu durumlar da ortaya çıkar. Bu yüzden aşırı selülitlere sahipseniz illa bir uzmana başvurmanız gerekmektedir.

Selülit için Doğal Çözümler Var Mıdır?

Elbette vardır. Yürüyüş yapmanız ve spor yapmanız sizi amacınıza ulaştıracaktır. Tüm bunların dışın da yoğun bir tempoya sahipseniz her akşam eviniz de 1 saatinizi alamayacak 1 uygulama ile selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

  • 1 çay bardağının çeyreği kadar deniz tuzu
  • 1 çay bardağının çeyreği kadar kakao yağı
  • 1 çay bardağının çeyreği kadar okaliptüs yağı
  • 2 tatlı kaşığı tarçın yağı

Malzemeler karıştırılarak her akşam bacaklarınıza yukarıya doğru masaj yaparak uygulayınız. Duş aldıktan sonra buz parçaları ile bacaklarınıza masaj yapın.