Sivilcelerden Kurtulma Yolları


Sivilceler özellikle ergenlik döneminde ve regl öncesi dönemde görülür.  Kadınlar başta olmak üzere herkesin korkulu rüyasıdır.

Peki sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz. Öncelikle şunu söylemek gerekir. Ergenlik dönemi sivilceleri belirli bir dönemi kapsar fakat dikkat edilmezse, bilinçsiz yöntemler uygulanırsa izler bırakır ve bu izler genelde kalıcı olur. Sivilceler gözeneklerin kirle dolup kapanması ile oluşur. Sivilcelerinize çözüm olarak düzenli uyku ve düzenli beslenme de gösterilebilir. Özellikle ergenlik dönemin de hormonların etkisi oldukça fazla olduğundan düzenli uyku ve düzenli beslenme hormonların aktivitesini düzeltecektir.

Ne yaparsanız yapın geçmeyen sivilceleriniz varsa doktora başvurmanızı öneririz . Doktorunuz gerekli görüğü tedaviyi uygulayacaktır. Tedavi ilaç tedavisidir. Sivilceleriniz geçip bir süre sonra yeniden çıkıyorsa  kendi uğraşlarınızla tamamen kurtulabilirsiniz. Yüzünüzü temiz tutmanız gerekmektedir. Düzenli olarak yıkayıp bakım yapmalısınız. Nemlendirmelisiniz ve hatta arada bir buhar banyosu yapmalısınız. Buhar  banyosu hem siyah noktalar hem de sivilceler için çözümdür. Cilde nefes aldırır ve gözenekleri açar.

Salatalıkta sivilceler için bir çözüm yöntemidir. Salatalığı rendeleyip sargı bezine sarıp cildinize tutabilirsiniz. Aynı şekilde sarımsak da kullanabilirsiniz. Ihlamur çayı başta olmak üzere bazı bitki çayları da vücuttaki mikropları temizlediğinden sivilceleriniz için bir çözüm olabilir. Sivilceleri geçirmek için birçok yöntem vardır. Hangisi işe yarar diye hepsi deneniyor. Bir yöntemi denemeden önce cilt tipinizi bilip buna göre karar vermeniz gerekmektedir. Ayrıca sivilcelerin sıkılmaması gerekmektedir. Yoksa iz bırakır ve daha çabuk yayılır.

Sivilceleri geçirmek için kullanılan en etkili yollardan biri de limondur. Limon cilt için oldukça faydalıdır. Hafta da 2-3 kez kil maskesi yapmak yararınıza olacaktır. Kil maskesi cildin yağlardan kurtulmasına yardımcı olur. Ayrıca sivilcelerinizi kurutur..