Siyah Göz Makyajı


Siyah Göz Makyajı

Siyah göz makyajı oldukça ilgi çekici ve hoş bir görünüm sağlayan bir makyaj türü. Özellikle açık tenli olan insanlar da oldukça güzel durmaktadır.

Siyah göz makyajı özellikle koyu olarak tercik edilmelidir. Göz kapaklarının üst kısmına koyu bir şekilde uygulanmalıdır. Göz kapaklarının üst kısmına uygulanan makyaj dışarıya taşırılmamalı ve dolu dolu kapağın üzerinde kalmalıdır. Bunun yanında üst kısma kaşlara doğru olan kısıma ise kapakların aksine daha açık yani gölgeli göz makyajı şeklinde uygulanmalıdır. Gölge kısmı kaşlara doğru gidildikçe siyah tonlardan gri tonlara dönülerek uygulanmalıdır. Bunun sebebi göze daha büyük bir aydınlık sağlamak ve bir bütün yakalamak için bu şekilde uygulanmalıdır. Siyah makyaj özellikle de gözlerde oldukça iddialı bir renktir. Bunun için tonlar ve uygulanma şekli mutlaka doğru şekilde yapılmalıdır. Bunların aksine arap göz makyajı ise yine göz kapakları üzerine orta koyulukta uygulanmalıdır. Ancak gölgenin aksine kaşlara doğru yine renk açılmalıdır. Fakat kapakların üzerinde yana doğru kedi göz olarak da tabir edilen şekilde koyu tonlarda uygulanmalı, kaşlara doğru ise yine açık tonlar ile tamamlanmalıdır.

Bu makyaj türü daha çok özel günlerde, özel davetlerde, şık gece kıyafetleri eşliğinde uygulanmalıdır. Bu makyaj daha çok buna uygun olan ve ağır davetleri taşıyabilen makyaj şeklidir. Bunun yanında siyah makyaj ve sade gölgeler ise normal günlük hayatta da uygulanabilir ve oldukça hoş görüntü sağlanabilir.