Özgür Bilgi Kanalı

Skin Cycling1

Trendleri belirleme ve tüm dünyayla tanıştırma noktasında TikTok’un ciddi bir rolü var. Kullanılan ürünlerden denenen tekniklere kadar hemen hemen her şey bir anda popülerleşebiliyor. Bunlar arasında yükselen “skin cycling” isimli trend ise bir cilt bakım trendi ve sıkça konuşulmaya devam ediyor.

Skin Cycling Trendi Nedir?

Skin cycling, cilt bakımında belirli ürünleri kullandıktan sonra cildin kendini onarabilmesi için hafta boyunca dinlenme günleri sağlayan bir rutin. Hedefleri arasında ise cildi pürüzsüzleştirmek ve cilt bariyerini iyileştirmek var. 4 gecelik bu rutinde belirli ürünleri kullanmanız ve 4 gecenin sonunda aynı rutini devam ettirmeniz gerekiyor. 4 günlük bu rutin eksfoliasyon, retinoid, onarma ve iyileşme için etkili ürünlerden oluşuyor.

İlk gece cildi ölü derilerden arındıran peeling ve ardından nemlendirici,

İkinci gece çizgilerin, sivilcelerin ve kırışıkların azalmasına yardımcı olan retinoid,

Üçüncü ve dördüncü gece ise cildi onarıcı bir rutinle nemlendirici ürünler kullanmanız gerekiyor.

Skin Cycling2

Skin Cycling İçin Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Shiseido Skin Cycling Set ise bu cilt bakım trendi için gerekli tüm ürünleri içeriyor.

Waso Shikulime Gel-to-Oil Cleanser: Ciltteki kir ve makyajı nazik bir şekilde temizliyor. Cildin ideal nemini koruyor ve cilt sorunlarının tekrarlanmasını önlemek için cildin bariyer işlevini onarıyor.

Shiseido Vital Perfection Intensive Wrinkle Spot Treatment: Derin kırışıklıkların ve koyu lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor, cildi tahriş etmeden daha pürüzsüz, daha sıkı ve daha parlak bir cilt ortaya çıkarıyor.

Shiseido Ultimune Power Infusing Concentrate: Markanın ödüllere doymayan ürünü Ultimune , cilde parlaklık, dayanıklılık, pürüzsüzlük sağlıyor. Cildi nemlendirip doğal yaşlanma ve hava kirliliğinin zararlı etkilerine karşı koruyor. Anında cilt daha pürüzsüz görünürken beslenmiş hissediyor.

Waso Shikulime Mega Hydrating Moisturizer: Cildin ideal nemini korur ve cilt sorunlarının tekrarlanmasını önlemek için cildin bariyer işlevini onarır. Nemli, dolgun ve yumuşak bir cilt ortaya çıkarır.

Waso Satocane Pore Purifying Scrub Mask: Gözeneksiz ve pürüzsüz görünen bir cilt için kirleri ve siyah noktaları hedef alır. Nazik peeling etkisiyle cildi kurutmadan ölü cilt hücrelerinden arındırır. ebum dengesini sağlar.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.