Özgür Bilgi Kanalı

Mevsim geçişleri, cildinizin en çok hasar gördüğü, nemsiz kaldığı ve bu nedenle cansız ve mat göründüğü soğuk kış günlerinde, cildinizdeki lekeler ve solgun görünümden kurtulmak için, belki de en kestirme yollardan biri peelingdir. Son yıllarda Türkiye’de ve dünyada oldukça yaygın olarak uygulanan bir peeling yöntemi olan Süt Peelingi, yaz aylarında güneş ışınları nedeniyle cildinizde ortaya çıkan lekelerin tedavisinde en etkili sonucu veren uygulamalardan biridir. Profesyonel anlamda uygulanan bu peeling türünün adı, içindeki laktik asitten almaktadır.

Lekelerden kurtulmayı vaat eden Süt Peeling ile siz de hayalini kurduğunuz o pürüzsüz cilde kavuşacaksınız. Türkiye’de yaklaşık 8 seneden bu yana uygulanan bu yöntem, oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Cilt lekeleri ve güneş lekelerinin tedavisinde sıklıkla tercih edilen Süt Peelingi, özellikle genç hanımlardan büyük ilgi görüyor. Hassas ciltlerde de uygulanabiliyor olması da bu uygulamanın en büyük avantajlarından biri.

Her türlü cilt tipine uygulanabiliyor. Birçok kimyasal peelingin soyucu asitler içerdiğini artık hepimiz biliyoruz. Oysa bu peeling türünde herhangi soyucu bir madde bulunmamaktadır. Bu da, süt peelingininyan etkilerini minimum seviyeye indiriyor. Peki, uygulama ne kadar sürüyor? Seanslar yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir. Uygulama sırasında herhangi ir kızarma, yanma ya da acı hissedilmemesi de en büyük avantajlarından biri. Aynı gün işe gitmeniz bile mümkün. İki hafta aralıklarla toplamda 4 kez uygulanan süt peelingi, paket fiyat dahilinde 500-600 TL civarında.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.