Özgür Bilgi Kanalı

Fibabanka İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Her cilt tipi için farklı içerikte maskeler tavsiye edilmektedir. Cilt problemleri ile en çok karşılaşan cilt tiplerinin başında gelen yağlı ciltler, bakımı oldukça zor ve meşakkatli bir cilt tipidir. Ancak düzenli ve doğru bakım ile altından kalkamayacağınız cilt problemi yoktur. Siyah noktalar, açık gözenekler ve sivilcelerle başınız dertte mi? O zaman yeşil kil maskesi ile pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Yağlı ciltler için oldukça faydalı olan bu cilt maskesi, yağlı ciltler için en iyi maskelerden biridir. Kilosu 20 TL civarı olan yeşil kilden 250 gr aldığınızda yaklaşık bir ay kullanabilirsiniz. Haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Evde yapılan doğal maske tarifi arıyorsanız doğru yerdesiniz.

İşte yeşil kil maskesi tarifi…

Malzemeler ( Her bir uygulama için)

1 tatlı kaşığı yeşil kil
1 tatlı kaşığı maden suyu
Birkaç damla limon suyu

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika cildinizde beklettiğiniz yeşil kil maskesini ılık su ile durulayabilirsiniz. Duruladıktan sonra cildinize maden suyu ya da gül suyu ile tonik yapmayı ihmal etmeyin. Tonik, maske esnasında açılan gözeneklerinizin yeniden sıkılaşmasına yardımcı olacak. Sitemizde ayrıca, evde doğal tonik yapımı gibi tarifleri de bulabilirsiniz. Düzenli uygulamada ciltteki sivilcelerin kuruyup, siyah noktaların yok olmasına yardımcı olan yeşil kil maskesi, sadece yağlı ciltler için değil, sivilce ile başı dertte olan herkesin uygulayabileceği bir maskedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.