Yılbaşında Şık Olmaya Ne Dersiniz?


    Yeni yıla sayılı günler kala hanımları da kıyafet ve o kıyafetlere uyumlu aksesuar bulma telaşı sardı. Bu yazımızda sizlere yeni yıl gecelerinde şık olmanız için pratik çözümler sunacağız.

Hanımlara ilk tavsiyemiz, o gecede payetli elbiselerden uzak dursunlar. Yeni yıl gecelerinde daha çok, düz çizgiler üzerine oturtulmuş, standart tek parça veya tek renk üzerine kombinlenmiş elbiseler daha çok şık gösterecektir hanımları.

Payetli elbiselerden uzak durmanız konusunda tavsiyemizin sebebi, yeni yılda birçok kadının bu kıyafet türünü tercih edeceği ve pişti olabileceği için. İlla payetli elbise kullanacağım diyorsanız da bu tercihiniz indirimde olan ürünlerden yana olmamalı. Yılbaşı gecelerinde, ya simsiyah oluni yada rengarenk görünün ama siyah dışı tek renge bürünmeyin. Elbisenizin üzerine, yeni yıla gireceğiniz mekana bağlı olarak bir kaban yada hoş bir deri ceket tercih edebilirsiniz. Genelde sokak partilerini tercih edenlere kaban öneririlirken, klüp partileri için, deri ceket, yemekli davetler için ise, ince bir süet mont tavsiye edilebilir.

Yeni yıla girerken, ayakkabı seçiminizi de gireceğiniz mekana ve kıyafetinize göre yapmalısınız.

Aslında kıyafetinizi de ortama göre seçeceğiniz için, ayakkabı seçiminizi de sadece ortama göre yapmanız uygun olacaktır. Yılbaşında eğer, sokak partilerini tercih edecekseniz, ayaklarınızı sıcak tutacak botları tercih edebilirsiniz. Hafif olmaları önemlidir. Gece boyunca ayakta duracağınızı varsayarak. Botlarınızda renk seçiminizi elbisenize göre yapmalısınız. Eğer, tercihiniz ev partileri ise, altınızda rahat bir tayt olacağını varsayarak, rahat ev ayakkabılarını öneriyoruz.

Yılbaşının bir diğer uğrak mekanı klüpler. Klüplerde topuklu giymeyi kadınlar alışkanlık haline getirse de gece boyunca hoplayıp, zıplayacağınız bu mekanlarda rahat olmanız açısından, elbiseniz ile kombinlenebilecek renkte spor ayakkabıları tercih etmenizi öneriyoruz. Eğer, yılbaşı için tercih yeriniz şık restaurantlar ise, bir başka alternatif düşünmeden tercihiniz, şık topuklu ayakkabılardan yana olmalıdır.