Özgür Bilgi Kanalı

Green Card ABD sınırları içinde rahat bir şekilde yaşamak isteyen kişiler içi bulunmaz bir nimettir. Türkçe karşılığı yeşil kart olarak bilinen kart sizlere pek çok avantajı beraberinde getirecektir. Green Card almanın yolları şu şekilde sıralanabilir;

  • Çekiliş yoluyla,
  • Yatırım,
  • Evlilik,

Kişiler yukarıdaki yollarla yeşil kart sahibi olabilirler. Yeşil kart sahibi olmak kişilere Amerika’da güzel bir hayat sağlayacak ve kaliteli bir yaşam olanağı sağlayacaktır. Çekiliş yoluyla alınan Green Card en çok tercih edilen yaklaşımlar arasındadır. Fakat çekiliş yoluyla Green Card alımı tamamen şansa bağlıdır. Bu yüzden işinizi garanti altına almak istiyorsanız yatırım ve evlilik yolunu tercih edebilirsiniz.

Evlilik Yoluyla Green Card Alımı!

Kişiler Amerikalı kişilerle tüzel evlilikler yaparak Green Card alabiliyorlar. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en nihai konu evliliğinizin gerçekçiliğidir. Gerçekçi bir evlilik yapmanız gerekiyor. Denetleme kurulları evinize gelerek eşinizle bir arada yaşayıp yaşamadığınızı denetlerler. Eğer ki formalite bir evlilik yaparsanız Green Card başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanır ve aynı zamanda bazı yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yatırım Yoluyla Green Card Alımı!

Yatırım yoluyla Green Card alımı oldukça kolay ve hızlı bir işlem olarak biliniyor. Kişiler ABD sınırları içinde şirket sahibi olarak veya arsa satın alarak kolaylıkla Green Card sahibi olabiliyorlar. Green Card sahibi olmak sizlere birçok açıdan avantajlar sağlayacağı gibi her türlü koşulda işlemler yapabilmenize olanaklar tanıyacaktır. Kişiler yatırım yoluyla yeşil kart sahibi olmak istiyorlarsa ciddi meblağlarda yatırımlar yapmaları gerekiyor. Yapacakları büyük yatırımlarla çok kolay ve hızlı bir şekilde Green Card sahibi olabilirler.

Green Card Almanın Avantajları Nelerdir?

Green Card kişilere ABD sınırları içinde sınırsız oturum izni hakkı sağlar, böylelikle Amerika’da rahat bir şekilde hareket edebilmenize olanaklar sağlar. Green Card almanın en önemli avantajı kişilere potansiyelli bir oluşum sağlamaktadır. Kişiler bu kartları alarak aktif pozisyonda bir şekilde Amerika sınırları içinde rahat bir yaşam alanına kavuşurlar. Bunun yanında alacağınız Green Card sizlere tüzel bir hizmet ayrıcalığı sağlayacaktır.

Green Card Almanın Püf Noktaları Nelerdir?

Green Card almak isteyen kişilerin belli başlı püf noktalara dikkat etmeleri gerekiyor. Bu püf noktalar arasında en önemlisi yaştır. 18 yaşının altındaki kişilerin Green Card başvuruları 2022 olumsuz olarak sonuçlanır. Dolayısıyla kişilerin 18 yaşında olmaları şarttır. Bunun yanında lise dengi bir okuldan mezun olmakta başvurularda istenilen püf noktalar arasındadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora mezunlarının Green Card çekilişinde şansları %5 ile %7 arasında daha fazladır. Aynı zamanda çekilişe eşinizle beraber katılmanız sizlere avantajlar sağlayacağı gibi her alanda da aktif bir oluşum imkanını sizlere sunmayı başaracaktır. Green Card alarak siz de Amerika’da ayrıcalıklı bir yaşam alanına kavuşabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.