Özgür Bilgi Kanalı

2000 yılından itibaren reklam sektöründe faaliyet yürüten ve birçok başarıya imza atarak anonim şirketi olma yolunda ilerleyen Bileşen Reklam, çevre değerleri başta olmak üzere birçok etik değeri bağlı olarak çalışır. 2000 yılından bu yana sektöründe birçok tecrübeye ve başarıya imza Atan Bileşen Reklam her geçen gün ürün ve hizmet yelpazesini genişletmektedir. Firma organize matbaa hizmetleri sunmanın yanı sıra aynı zamanda geniş ürün yelpazesi ile birçok iş dalında faaliyet sürdürmektedir. Matbaa reklam ve promosyon hizmetleri olmak üzere üç ana başlık altında faaliyet yürüten kuruluş sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla lider konumda yer almaktadır. Öte yandan magnet baskısı başta olmak üzere bireylerin işleri için veya tanıtımları için gerekli olan tüm işlemleri yerine getirmektedir.

Bileşen Reklam’da hizmet devamlılığı esastır

Bileşen Reklam çalışmalarını yaparken hizmet devamlılığını esas almaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan kuruluş bu anlamda söz verdiği gün ve tarihte bütün ürün teslimatını müşterilerine zahmetsizce teslim etmektedir. Kuruluş magnet baskı başta olmak üzere birçok baskı çeşidini gerçekleştirmektedir. Sağlık ve güvenlikle ilgili prensipleri de büyük bir dikkatle takip eden ve uyarak hareket eden firma maksimum kalitede minimum maliyetle hizmet sunmayı hedeflemektedir. Bu yüzden sektörünün en çok tercih edilen kuruluşlarından biri olarak broşür sektöründe lider konuma ulaşmıştır.

Bileşen Reklam müşterilerine doğru anlamaya gayret eder

Bileşen Reklam çalışmalarına başlamadan önce müşterileriyle paydaş olarak hareket ederek onların ihtiyaç ve beklentilerini doğru bir şekilde algılamaya çalışır. Bu sayede müşterilerinin amacına en uygun ve eksiksiz çalışmaları hayata geçirmeyi başarır. Öte yandan müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yapılacak çalışmalar esnasında oluşabilecek herhangi bir eksikliği müşterileri ile paylaşarak doldurur. Kendini müşterilerinin yerine koyarak onların maksimum fayda sağlayabileceği reklam çalışmaları üzerine yoğunlaşan Bileşen Reklam müşterilerinin eksiklerini karşılıklı görüşmeler sayesinde tamamlar. Bu yüzden sektöründe faaliyet yürüten en duyarlı kuruluşlar arasında yer almaktadır. Sürekli olarak müşterilerinden gelen geri dönüşleri de dikkatle takip eden kuruluş müşterilerin olmadığını düşündüğü kısımları ve eklemek istediklerini noktalara da projeye dahil ederek müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutar.

Bileşen Reklam ekip çalışmasını hayata geçirir

Bileşen Reklam müşterilerinden gelen geri dönüşleri ve yine müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda eksiklerini bir diyalog ortamı içerisinde çözüme ulaştırır. Bu anlamda ekip çalışmasını hayata geçiren kuruluş müşteriler tasarımları beğenip onay verene kadar bu anlamdaki diyalog sürecini devam ettirir. Öte yandan tasarım sürecinin ardından işler baskı aşamasına geldiğinde de yine uygun kağıt türü boyut ve uygulamaları müşterileri ile sürekli olarak paylaşır. Bu anlamda müşterilerinin çalışmalara başlamadan önce ihtiyaç ve beklentilerini doğru bir şekilde analiz etmeleri Bileşen Reklam çalışma sırasında onlara büyük bir fayda sağlayacaktır.

Tasarım çalışmalarına başlamadan önce yapılması gerekenler nelerdir?

Bileşen Reklam ile grafik tasarım çalışmalarına başlamadan önce bireyler veya kuruluşlar hizmet almanın öncesinde ihtiyaçlarını ve beklentilerini doğru bir biçimde belirlemelidir. İhtiyaç ve beklentiler belirlenirken yapılması gereken ilk adım hedef kitlenin doğru bir şekilde tespit edilmesidir. Hedef kitlenin doğru bir şekilde tespit edilmesi başta Bileşen Reklam ile yapılacak çalışmalar olmak üzere diğer bütün çalışmalarda nokta atışı doğru tespitlerin yapılmasına olanak sağlar. Bu da reklam giderlerinin doğru bir yatırım olduğunu ortaya koyar. Bireyler veya kurumlar hedef kitlelerini doğru bir şekilde belirlemek için profesyonel destek almalı ya da bu konuda araştırmalar yapmalıdır. Öte yandan yine grafik tasarım çalışmalarına başlamadan önce yapılması gereken bir diğer adım da tasarımda kullanılması gereken görseller var ise bunların yüksek çözünürlükte teslim edilmesidir. Öte yandan tasarım esnasında kullanılabilecek sloganlar metinler ve başlıklar da hazırlanmış olmalı ve bu noktada yazım kuralları açısından herhangi bir hata bulunmamalıdır.

Görseller kullanılırken objektif olunmalı

Doğru bir grafik tasarım çalışmasında ya da en küçük bir magnet baskı esnasında dahi göz boyayan görsellerden uzak durulmalıdır. Görseller anlaşılır ve amaca uygun olmalıdır. Tüm bu çalışma prensipleri doğrultusunda Bileşen Reklam en uygun magnet fiyatları ile sektöründe lider konumda yer alır. Sadece magnet değil yapmış olduğu birçok iş ve işlemlerle ilgili de müşterilerinin ceplerine dost onların işletmelerine fayda sağlayan bir çalışma prensibi sergilemektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.