Özgür Bilgi Kanalı

Çivi , vida ve dübel üçlüsü demonte ya da birbirinden ayrılmış parçaları tekrar buluşturmak ve bir bütün haline gelmesini sağlamak amacı ile üretilen ürün sınıflarında yer alır. Çivi ve vidalar genellikle metal malzemelerden, çeşitli boylarda ve kalınlıklarda üretilirler. Çiviler demir malzemeden elde edilir ve düz bir forma sahiptir. Vidalar ise spiral formda üretilir ve metal malzemeden üretilir. İkisini de bir alana entegre etmek ve daha sağlam tutuş gerçekleştirmesini sağlamak için dübel yardımcı görev üstlenir. Dübeller, çivi ve vidaların aksine plastik malzemelerden üretilir ve boyut olarak çeşitlilik gösterir. Çiviler, çekiç yardımı ile monte edilirken vidalar tornavida veya elektrikli matkaplar dan yardım alarak monte edilir.

Çivi, Vida, Dübel Çeşitleri

Çivi, vida, dübel çeşitleri çok geniş bir skalaya sahiptir. Ürünler birleştirilecek alanın materyaline göre farklılık gösterir. Çiviler birçok farklı çeşide ayrılır. Ağaç çivisi, duvar çivisi, beton çivisi, kalıp çivisi, korniş çivisi, nal çivisi, camcı çivisi ve daha bunun gibi birçok çeşide sahiptir. Kullanılacakları alana göre farklılık gösteren bu ürünler çekiç yardımı ile monte edilen ürünlerdir. Vidalar ise testere dişi, ağaç vidas, metal vidası, yuvarlak vida, üçgen vida, sonsuz vida gibi birçok çeşide ayrılır. Bu ürünler de özel başlı yapıları sebebiyle tornavida veya elektrikli tornavidalar yardımı ile monte edilebilir. Dübeller ise çiviler ve vidaları daha sağlam sabitlemek için kullanılır. Tüm bu hırdavat ürünlerinin her boyutunu bulabilmek mümkündür.

Çivi, Vida, Dübel Fiyatları

Hırdavat ürünlerinin temel malzemeleri arasında yer alan çivi fiyatları ve vida fiyatları boyutları ve fonksiyonlarına göre değişkenlik gösterir. Metal malzemeden üretilen ürünler tadilat ve yapı malzemeleri arasında en çok ihtiyaç duyulan malzemelerdir. Ürünlerin tek tek satışı gerçekleşebildiği gibi genellikle kilogram ağırlıklarına göre de fiyatlandırılabilirler. Çivi ve vidalar form olarak birbirlerinden farklılık gösterseler de fiyat olarak çok büyük farklılıklar göstermezler. Hırdavat malzemeleri satan her alanda bulmanın mümkün olduğu ürünler, fiyat oranları ile de her bütçeye uygunluk sağlar.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.