Özgür Bilgi Kanalı

gürkan teoman kimdir

Gürkan Teoman; ‘kazanılan hiçbir başarı tesadüf değildir’mottosununsahibidir.

Teoman, 1978 senesinde; İstanbul’da Öğretim Görevlisi Hukukçu bir anne babanın oğlu olarak dünyaya geldi.

İlkokula Levent İlköğretim Okulu’nda başlayan Gürkan Teoman, ortaokul ve liseyi; SaintMichel’deokudu.

SaintMichelFransız Lisesi’ni bitirdikten sonra ülkü ocakları bünyesine katılan Teoman, çeşitli görevler aldıktan sonra yükseldi. Gürkan Teoman, kısa süre içerisinde İstanbul Etiler Ülkü Ocağı Başkanlığı görevine getirildi.

Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümünü tamamlayan Teoman, Türk Birliği ve Turan üzerine araştırmalar yaptı… Bu araştırmaları dahakimolduğu Fransızca üzerine hazırladı.

Fransa’da; Lille Üniversitesi’nde Siyasal Bilimler bölümünde eğitim aldıktan sonra, vatani vazifesini yerine getirmek için askere gitti. Askerliğini; Adana Jandarma Bölge Komutanlığı’nda yaptı.

Vatani görevini tamamladıktan sonra Gürkan Teoman‘ın sıradaki durağı; Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık idaresi oldu. Teoman, ilerleyenilerleyendönemlerde de medya ve iletişim sektöründe yer alan birçok medya kuruluşlarında araştırmacı gazetecilik ve program koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

Siyasal ve stratejik iletişim alanlarında faaliyet göstermeye devam eden Gürkan Teoman, evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce ve Fransızca dillerine ileri seviyedehakimolan Teoman, Fenerbahçe SporKulubüve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Üyesidir.

İki sene önce Süper Lig ekiplerinden Konyaspor’un UEFA Avrupa Ligi Sorumlusu olan Gürkan Teoman, UEFA Avrupa Ligi maçı için şehre gelenVitoriaGuimaraes’liyetkililerden büyük övgü almıştı.

Gürkan Teoman, UEFA Avrupa Maçları Koordinatörü Hüseyin Bilgin ve Konyaspor Genel Müdürü Bahri Bıçakçı ile birlikte Portekiz temsilcisini havaalanında karşılarkenGuimaraesBaşkanıJulioMendes, teknik direktörPedroMartinsve takım kaptanıPedroHenriqueile Hz Mevlana’nın İngilizceMesnevisi’nihediye etmiş ve çiçek takdim etmişti.

Gürkan Teoman ve Konyasporlu idarecilerin bu jesti karşısında, şaşkınlığını ve memnuniyetini gizleyemeyen Portekiz ekibinin başkanı Mendes, “Şehirde bu şekilde karşılanmak ömrümüz boyunca unutamayacağımız bir olaydı. Şu an anlıyorum ki; etrafımızda görünen polislere ihtiyaç konusu bile değil.

Eğer herkes sizler gibi böylesine nazik ve misafirperverse inanıyorum ki; bu şehir bizleri bağrına basacaktır. Ve umarım; Portekiz’e geldiğinizde biz de sizleri aynı seviyede misafir edebiliriz” ifadelerini kullandı.

Takım teknik patronuPedroMartinsde; Mesnevi’yi mutlaka okuyacağını belirtirken “Tüm dünyanın tanıdığı MevlanaCelaleddinRumi’nin şehrine gelmekten büyük mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

Gürkan Teoman şu anda; Türkiye Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Kurulu’nda görev alıyor.

14 kişilik kurulda yer alan Teoman, Ali Güven, Alican Ulusoy, ÖzdemBilirdönmez, Kaya Enişte, Zeynep Şener, Celalettin Çakıcı, Buse Arıcı, HakkıGörkenPerinçek, HasanGümüşkesen, MustafaYemlihalıoğlu, MustafaKüçükmeral, MuratKocakaya, MehmetBescelive AygünDenli’denoluşan ekibin bir parçasıdır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.