Günümüzde kendine oldukça geniş bir alan bulan kiralık araba sektörü, içerisinde uyulması ve dikkat edilmesi gereken kurallar barındırıyor. Peki, İstanbul kiralık araba sektöründe süreç nasıl ilerliyor?

Her bireyin arabası olmak zorunda değil elbette. Üstelik günübirlik ya da belirli sürelerde araç kiralama yöntemi ile bu durumun eksikliği hissedilmiyorsa… Artık istediğiniz aracı arzu ettiğiniz süreler içerisinde kiralayarak o zaman zarfında araba sahibi olabilirsiniz. Peki bu süreç nasıl ilerliyor? Nerelerden, nasıl arabaya kiralayabilirsiniz?

NASIL ARABA KİRALANIR?

İlk olarak aracınızı nereden kiralamak istediğinize karar vermelisiniz. Bunun için size referans olabilecek arkadaşlarınız varsa elbette değerlendirin. Yoksa, kiralama sürecinin en önemli adımı olan güvenirlirliği size en iyi veren yeri seçmeniz faydalı olacaktır. Pek çok şehir ve ülkede hizmet veren, tercübeli ve mevzuata uygun hareket edebilen bir araç kiralama firması araştırarak işe başlayabilirsiniz. Bu firmalar özellikle araçlarını rent a var kaskosu yaptırmalıdır.

Firmaya karar verdikten sonra hangi tarih aralığında ne tür özelliklere sahip bir araç istediğinize karar vermelisiniz. Daha sonrasında araçtan araca değişebilmekle birlikte, genellikle 2 senelik ehliyet sahibi olmanız gerekiyor. Kiralama için belirlenen ortalama yaş ise 21 olarak biliniyor. Bunun yanı sıra araç kullanımızda iken meydana gelebilecek herhangi bir kaza, ceza durumu için kredi kartınızdan 500 TL provizyon çekilir.

ARABA KİRALARKEN BUNLARA DİKKAT EDİN!

Kiralama öncesinde ve işlemler sürecinde dikkat etmeniz gerekenleri yukarıda kısaca anlattık. Asıl önemli nokta ise aracı teslim alırken yapmanız gereken incelemedir. Size verilen teslim tutanağına, o an araçta gördüğünüz tüm kusurları not ettirmelisiniz. Ayrıca ruhsat ve far kontrolünü, sigorta belgelerini de unutmayın. İmza atacağınız sözleşmeyi, sahtekarlıklara karşı mutlaka satır satır okuyun. Aracı teslim aldıktan sonra ise tüm trafik kurallarına uymalı, kiralama amacı dışında aracı kullanmamalısınız.

İSTANBUL’DA ARAÇ KİRALAMA

Her şehirde alabileceğiniz bu hizmet, elbette İstanbul’da çok daha konforlu ve daha fazla alternatife tabi.. Araç kiralamak için ayırdığınız bütçe, arzu ettiğiniz araç modelleri vb. gibi değişkenlerinizi belirlemeniz, İstanbul kiralık araba firmaları arasından seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Sizde İstanbul’da kiralık araba bulmak için https://rentiva.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikDijital yük hücreleri ve sağladığı kolaylıklar
Sonraki İçerikSevdiğin Markaların Yeni Sezon Ürünleri Ve Kampanyaları Fenomensaat.com’da

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz