Bayan Babet Modelleri


Ayakkabıların kadınlar için önemi tartışılmaz. Düz ayakkabılar, topuklu ayakkabılar, sandaletler, babetler, … Seçenek o kadar geniş ki…

Bunlar arasında hem düz, hem spor, hem şık, hem de rahat olması yönüyle en geniş fonksiyona sahip ayakkabılar da şüphesiz babetler. Özellikle hamile bayanların çok kullandığı modeller arasındadır babetler. Bel ve sırt ağrısı gibi sorunları olan bayanlar için de babetler tavsiye edilir. Topuklu ayakkabılar ayağın ortopedik yapısına uygun değildir ve bel, sırt ağrılarına neden olmaktadır. bu nedenle bu gibi sorun yaşayanlar için hem rahatlığı, hem şıklığı, hem de düz olmasıyla babetler çok uygun ayakkabılardır.

Babetler yaz aylarına uygun ayakkabılardır. Ayakları güzel bayanlar için en çok tercih edilen burnu açık babetlerdir. Bunlar için de taşla detaylandırılan, rengarenk çiçeklerle süslenen modeller vardır. Spor ayakkabılar arasında da babet modeller yer almaktadır. Fermuarlı babet modelleri son derece şık ve moderndir. Bağcıklı babet modelleri de farklı bir alternatiftir klasik ayakkabı görünümlü, köşeli burna sahip babet modelleri de mevcuttur. Bunlar düz model olabileceği gibi bağcık detayı ile de tasarlanabilir. Yine parmak detaylarını gösteren babet modelleri de son derece şık ve zarif görünmektedir.

Bunun dışında baharın renklerine hitaben renk renk, irili ufaklı çiçek baskıları olan babet modelleri de en çok rastlanan babet modellerindendir. Renk olarak da kontrast renkler babetlerde çok fazla kullanılmaktadır. En çok tercih edilen renklerin başında siyah, beyaz, mavi, yeşil, sarı, kahverengi ve tonları bulunmaktadır.