Beyaz Kadın Ayakkabı Modelleri


Ayakkabılar kadınların en sevdiği aksesuarlardandır. Alışverişte akla ilk gelen aksesuarlardır. Nerdeyse her kadında onlarca çift ayakkabı bulunmaktadır.

Renk renk ve model model ayakkabılar bulunması da aslında bu durumu haklı çıkarmaktadır bir bakıma. Ayakkabı olarak genelde nude tonlar tercih edilir. Onun dışında siyah ayakkabısı olmayan kadın yoktur. Yine kırmızı tonlarındaki ayakkabılar çok tercih edilir. Ancak beyaza gelince durum biraz değişir. Ayakkabı temiz tutulması en zor aksesuarlardandır. Sonuçta yerdeki her şeyle ilk temas eden ayakkabılardır. Beyaz renk de temiz tutulması en zor renktir. İş böyle olunca beyaz ayakkabı pek kullanılmaz.

Günlük hayata pek uygun değildir beyaz ayakkabılar. Özel günler genelde beyaz ayakkabılar için idealdir. Bu özel günlerin başında da şüphesiz düğün gelir.

Gelinler genelde gelinlik altına beyaz ve tonlarında ayakkabı seçerler. Dantel işlemeli, tül işlemeli romantik beyaz ayakkabılar yanında taş detaylı cesur modeller de bulunmaktadır. Beyaz ayakkabılarda üzerine işlenen detayı göstermek zordur. Çünkü dikkati ilk çeken renk olmaktadır. Bu nedenle beyaz ayakkabılarda detaylara dikkat çekmek için kontrast oluşturma modası vardır son zamanlarda. Çok zıt renkler olmasa da beyazın üzerinde fark edilebilecek doğal tonlar ya da sarı işlemeler kullanılabilmektedir.

Yine kısa etekler altına diz kapağına kadar gelecek bağcıklar yardımıyla da hareket kazanan ve dikkat çeken beyaz ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Her ne kadar zor bir renk olsa da doğru model ve kombinle beyaz ayakkabılar çok şık görünmektedir.