Özgür Bilgi Kanalı

Her yaz bir kaç farklı moda akımı kadınların giyimlerinde ciddi değişimlerin olmasına neden oluyor. Bu yazda omuzlar açılıyor ve kıyafetler daha farklı bir boyut alıyor. Özellikle de bluzların yeni modellerinde omuz kısımlarının açıldığı göze çarpıyor. Peki, bu yeni omuz açılımı modasında kadınların en çok dikkat etmesi gereken noktalar neler? İşte, sizler için bu konuda bazı detayları ele aldık. Zira ufak hatalar bu tür moda akımlarında rüküş olmanıza neden olabiliyor.

Omuz Modasında Bunlara Dikkat

İlk olarak yapacağınız kombinlerin uyumuna dikkat etmeniz lâzım. Zira kombinlerin uyumlu olmaması halinde omuz bölgesinde ki açıklık farklı bir boyut kazanacak ve rüküş olmanıza neden olacaktır. Unutmayın omuzlarda ki ufak açılma, sizin direkt olarak o bölgeye dikkat çekmenize neden olacaktır. Haliyle diğer kıyafetlerin uyumlu olması gerekir ve bu sayede diğer noktalar üzerinden dikkat çekme durumu söz konusu olmaz.
Saçlarınızı mutlaka doğru bir şekilde ayarlamanız gerekir. Zira omuz bölgesinde ki saçlar kötü bir görünüm oluşturacaktır. Eğer saçlarınızı geri plâna atmazsanız, omuz bölgesinde ki ufak açıklık hiç bir anlam ifade etmeyecek, farklı bir görüntü oluşturmanızı engelleyecektir.

Renk Seçimine Dikkat Etmelisiniz

Omuzların biraz açık olması, ten renginizle seçeceğiniz kıyafet renginin de uyumlu olması anlamına gelir. Ten renginizle uyumlu tonlar ise genelde esmer tenler için sarı ve yeşil tonları, beyaz tenler için daha koyu olan mavi tonları şeklindedir. Böylelikle ten rengi yani omuz bölgesi ve kıyafetler daha uyumlu olacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.