Özgür Bilgi Kanalı

Bir genç kız için gelinliğin ne kadar önemli olduğunu hemen herkes bilir. Her genç kız hayatı boyunca mükemmel bir gelinlik içerisinde olmak ister. Tabii bu isteği yerine getirmek için uzun bir gelinlik seçme süreci vardır ki bu süreç kızlar için oldukça zordur. Biz, bu zorluğu biraz hafifletmek adına sizlere gelinlik modası konusunda ki temel trendleri bir araya topladık.

1) Astarları Renklendirmeye Hazır Olun

Astar beyaz olarak bilinirdi yıllardır. Artık bu gerçek tamamen ortadan kalkıyor. Çünkü gelinlikler renkli astarları ile gün yüzüne çıkıyor. Bembeyaz gelinliğin renkli astarları ile hem daha şirin, hem de daha dikkat çekici bir gelin olmak tamamen sizin elinizde. Üstelik bu renkli astarları gelinliğin bir çok farklı noktasıyla kombinlemekte mümkün.

2) Düz Renkleri Unutun

Bembeyaz bir gelinlik hayalinizde yer alıyor olabilir. Fakat dikkat çekmek ve bir çok geline oranla daha şık olmak istiyorsanız sizlere suluboya mantığında özel renklendirilmiş gelinlikleri öneriyoruz. Bu gelinlikler, hem hafif hem de oldukça renkli bir gelinlik ile daha şık, daha farklı olmanıza yardımcı oluyor.

3) Pantolon Gelinlikler Geliyor

“Ben sıradışıyım, en farklı gelinlik benim olmalı.” Diyorsanız pantolon şeklinde hazırlanmış ve üst kısmı hafif bluz şeklinde dizayn edilmiş gelinlik modellerini mutlaka denemelisiniz. Bu modeller ile gerçekten farklı ve dikkat çeken bir gelin olabilirsiniz.

4) Puantiyeleri Düğününüze Taşıyoruz

Puantiyeler her zaman bir kadını şık ve sevimli göstermiştir. Fakat bugüne kadar sadece elbiselerde kullanılan puantiyeleri şimdi gelinliklerde de görmek mümkün. Sizlerde sevimli ve farklı bir gelinlik için puantiyeleri tercih edebilirsiniz.

5) Gelinlikler Tek Parça Olmak Zorunda Değil

Artık gelinliklerin alt kısımları normal halinde, üst kısımları ise ayrı bir şekilde olabiliyor. Hatta bu sayede hafif bir göbek dekoltesi ile hem farklı hem de dikkat çekici, şık bir gelin olarak farkınızı en özel şekilde göstermeniz de mümkün.

6) Gelinlikler Biraz Aşağıdan Başlasın

Düşük kol olarak tasarlanmış yeni gelinlikler ile tıpkı bir manken gibi vücudunuzu tam anlamıyla saran bembeyaz bir görüntü sunabilirsiniz herkese. Özellikle fiziğine güvenen gelinler için bu şekilde tasarlanmış üst taraf açık düşük kollu özel gelinlikler oldukça farklı, şık olacaktır.

7) Sırtınıza Dokuları Yayabilirsiniz

Sırt bölgesi genelde hafif bir dekolte yada beyaz bir görüntü ile bırakılır. Oysa ki o bölgeyi çok daha farklı, şık ve bir o kadar da dikkat çekici bir şekilde tasarlamak mümkündür. Bu konuda bizim önerimiz özel hazırlanmış dokulardır. Gül şeklinde ya da farklı özel motifler ile hazırlanmış dokular gelinliğinize bir bütün olarak işlenebilir ve sırt bölgesinde ki açıklık rahatlıkla doldurularak gerçekten farklı bir görüntü yaratılabilir.

8) Beyaz ve Uzun Olmak Zorunda Değil

Her gelinlik beyaz ve uzun olmak zorunda mı? Tabii ki hayır. Klasik, elbise şeklinde ve hafif geriden gelen gelinlikler de oldukça şık olacaktır. Özellikle de ince ve fit bir vücuda sahipseniz çok daha dikkat çekici olmanız kaçınılmaz olacaktır.

9) Gelinliklerde Kat-Kat Modası

Özellikle son 2 yılda sıkça tercih edilen kat-kat modası, hem standart gelinlik isteğinize cevap bulmanız, hem de gerçekten farklı ve daha şık olmanız için sizlere büyük bir katkı sağlıyor. Üstelik beyaz tonlarını da hafif renkli tonlar ile katlar üzerinden desteklemeniz gerçekten şık bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

10) Gelinlik Mavi Olur Mu?

Tabii ki olur. Özellikle de hafif açık mavi tonlarında ise çok daha mükemmel olur. Uzun kuyruk, bol alt kısım ve geniş yapısı ile masmavi bir tül gelinliğin içerisinde süzülmek sizlere gerçek manada ciddi bir farklılık yaratacak, kısa süre içerisin de unutulmaz bir gelin olarak hafızalara kazınmanızı sağlayacaktır.

11) Gelinliklerde Çift Renk Akımı

Artık gelinlikler sade beyaz ya da farklı bir renkse gene tek renk olmayabilir. Bir çok kadın gibi, sizlerde beyaz-gri ya da farklı benzeri renk tonları ile alt kısmı farklı, üst kısmı farklı olan kombin şeklinde gelinlikleri tercih ederek farkınızı gösterebilirsiniz. Üstelik bu şekilde doğru bir renk ve gelinlik modeli kombini ile daha şık olmanız da mümkün.

12) Kısa ve Çarpıcı Gelinlikler

Özellikle bacaklarına güvenen kadınlar için hem dikkat çekici hem de seksi bir gelinlik modeli seçeneği olan kısa modeller, sizlere önemli bir farklılık elde etme şansı sunmaktadır. Üstelik ayakkabınızın da hiç görünmeden düğün boyunca kaybolmasını bu şekilde önleyebilir ve özel bir alt model ile gerçekten şık bir gelinlik kombini elde etme şansına rahatlıkla sahip olabilirsiniz.
Sizlerde daha farklı bir gelin olmak ve şıklığınızı unutulmayacak bir tasarım ile herkese göstermek istiyorsanız yukarıda ki örnek moda seçeneklerini tercih edebilir, bu konuda gerçekten özel bir adım atabilirsiniz. Bir çok örneği bulunan bu gelinlik moda akımlarını kendi isteklerinize göre de değiştirebilir, gerçekten etkili bir sonuca ulaşarak hayatınızın en önemli gününde çok özel bir gelin olarak herkesin karşısına çıkabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.