Özgür Bilgi Kanalı

Hamileliğin sona erdiği doğumdan sonraki ilk altı hafta boyunca kadın lohusa dönemi içerisinde kabul edilir. Bu dönem yeni annelerin sağlığına en fazla dikkat etmesi gereken dönemdir. Hem annenin hem de bebeğin sağlığı için anne yediği, içtiği, giydiği her şeye gerekli özeni göstermelidir. Hamile olduğunuzu öğrendiğinizden beri sabırsızlıkla beklediğiniz an geldi. Bebeğinizle gerektiği gibi ilgilenebilmek için yorucu bir hamilelikten sonra çabucak toparlanabilmek için altı haftaya ihtiyacınız olacak. Bu dönemde anneler postportum depresyon adı verilen hastalık nedeniyle yeni anneler fiziksel, psikolojik ve davranışsal olarak olumsuzluklar yaşayabilirler. Hamilelik dönemi boyunca yükselmiş olan hormonların doğum sonrasında aniden inmesi nedeniyle vücudu savunmasız bırakacağı için annenin de bebeğin de bakımına yüksek bir dikkat verilmelidir.

Yeni anneler için tasarlanmış birbirinden şık ve rahat ürünler

Bebeğinizin olacağını öğrendiğiniz andan itibaren bir kadın olarak en mutlu hissettiğiniz bir sürece başlamış olursunuz. Küçük bir canlının vücudunuzun içinde büyümesi hamile kadınlara harika bir güzellik katar. Ancak bu dönemde kadın bedeni birçok değişikliğe uğrar. Kilo alımı başlar, karın ve basen bölgesi gün geçtikçe genişler. Bu süreçte beden ölçüleriniz değişir. Bu yüzden hamileliğin üçüncü ayında lohusa döneminin sonuna kadar günlük hayatta giymek için yeni kıyafetlere ihtiyacınız olacaktır.

Değişen beden ölçülerine göre gecelik ya da lohusa pijama takımlarına ihtiyaç duyacaksınız. Markalar lohusa hamile giyim kreasyonları ile hamile kadınların hayat kalitesini en üst düzeye taşıyacak hamile ve bebek giyim ürünleri tasarlamaya başladılar. İşlemeli, dantelli, baskılı, düğmeli, puantiyeli, kareli, çizgili, emzirme kolaylığı sağlayan lohusa pijama takımı tasarladılar. Hepsi birbirinden kaliteli, şık ve rahat. Siz de kendi zevkinize göre istediğiniz renk ve modelde lohusa pijama takımları lohusa gecelikler tercih edebilirsiniz. Bu takımların sabahlık ile üçlü set halinde satılan modelleri de vardır.

Çiçeği burnunda annelerin loğusa dönemine özel her ihtiyacını düşünen marklar emzirme özellikli lohusa pijama modellerini de piyasaya sürmüş bulunuyorlar. Bazı hamile ve lohusa ürünlerinin yanında lohusa tacı ve terlik hediyeyi de bulunmaktadır. Yeni annenin bebeğini kendini yormadan emzirebilmesi amacıyla özel tasarım emzirme sütyenleri, karın bölgesini olduğundan daha ince gösteren, karnı saran bato modelleri ve hamile giyim için özel üretilmiş tayt ve şortları da bulabilirsiniz.

Her halinizle güzel olduğunuzu unutmayın.

Vücudun eski haline gelebilmesi açısından önemli bir zaman dilimi olan lohusa evresinde bedensel ve ruhsal olarak değişimlerin kolayca atlatılabilmesi için eşlere ve büyükannelere çok iş düşüyor. Yeni annelerin moralinin yüksek tutulması gerekiyor. Kadınlar hamile lohusa dönemlerinde aldığı kilolar nedeniyle kendini yetersiz ve çirkin hissedebilir. Emzirme döneminde olduğunuz için kilo vermeniz hızlı ve kolay olmayabilir. Ancak bir kadın hangi dönemde olursa olsun güzeldir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.