Özgür Bilgi Kanalı

Kadınlar lohusa döneminde kilo alımı ile birlikte fiziksel değişime uğrar ve beden ölçüleri değişir. Bu süreçte yeni annenin en rahat hissedebileceği kıyafetleri seçmesi gerekir. Yeni doğum yapmış kadınlara özel olarak tasarlanmış lohusa gecelik ve pijamaları ile kendinizi çok rahat hissedebilirsiniz. Doğumdan sonra evde dinlenmek zorunda olan yeni anneler için en ideali lohusa pijamalar ya da lohusa gecelik takımları olacaktır. Evde geçirilecek bu zamanlar annenin ve bebeğin sağlığı açısından dinlenerek geçmesi gereken zamandır.

Lohusa dönemi için kullanışlı ürünler

Yeni anne bebeğiyle kavuştuğu ilk andan itibaren emzirme dönemine de girmiş olur. Bu nedenle rahat emzirme için tasarlanmış lohusa giyim ürünleri tercih etmelidir. Emzirmeyi kolaylaştırmak için özel olarak üretilmiş bu ürünlerin göğüs bölgesinde bantlar bulunur. Bu bantlar sayesinde istediğiniz zaman istediğiniz yerde rahatlıkla bebeğinizi emzirebilirsiniz. Böylece hem kendinizi fazladan yormamış olursunuz hem de zaman kaybı yaşamazsınız. Unutmayın bu dönemde ilk önceliği annenin rahatlığı alması gerekir. Doğum sonrası için hamileliğin son dönemlerinde lohusa çantası hazırlanmış olmalıdır. Bu çantanın içerisinde olmazsa olmaz ilk ürün lohusa pijama olmalıdır. Lohusa pijama alışverişi yaparken hamileliğin yedinci ayındaki beden ölçülerini dikkate almak yeterli olacaktır. Hamileliğinizin son aylarında giydiğiniz pijamaları doğumdan sonraki dönemde de giyebilirsiniz.

Doğuma yaklaştıkça ödem arttığı için şişkinlik olabilir. Bu da olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebebiyet verebilir. Pijamaların dar gelmesi kadar bol gelmesi de istenmeyen bir durumdur. Yeni anneler bol gelen kıyafetler ile lohusa döneminde emzirme konusunda zorluklar yaşayabilir. Eğer hamilelik döneminizde şişkinlik sorunlarınız olduysa hamile giyim ürünleriniz yerine daha küçük bedende almış olduğunuz lohusa pijamanızı doğumdan sonra giymek üzere ihtiyaç listenize eklemelisiniz.

Bebeğinizin sağlığı için de kendi sağlığınıza dikkat edin

Annelerin lohusa döneminde sağlığına çok dikkat etmesi gerekir. Bu yalnızca kendileri için değil, bebeğin sağlığı için de yapılmalıdır. İlk zamanlarda bebeği çok sık beslemek gerekeceği için bebek ile fazlasıyla temas halinde olunacaktır. Bu nedenle giyilen kıyafetlerin kaliteli olması çok önemlidir. Çünkü bir gününüzün tümünü lohusa pijama ile geçirirsiniz ve bu demek oluyor ki bebeğiniz de günün çoğunu sizin kıyafetleriniz ile geçiriyor. Bu nedenle giydiğiniz pijamaları doğal kumaşlardan seçmeniz gerekmektedir. Pamuklu kumaşlardan üretilmiş giyim ürünlerini tercih edebilirsiniz. Yaz ayları için ketenli ince kumaşlar da diğer bir seçenek olabilir. Hava alan ve esneyen ürünler seçilmelidir. Sizi sıkmamalı ve rahatsız hissettirmemelidir. Lohusa dönemi annenin en hassas dönemi olduğu için hijyenik ürünler tercih edilmelidir. Sizi terletmemesi, vücudunuzu tahriş etmemesi gerekir. Emzirdiğiniz için pijamanızı kaldırıp indirmeniz gerekecek ve her temasta sizi rahatsız eden kumaşlar cildinizde yaralar açılmasına neden olabilir. Unutmayın her halinizle güzelsiniz ve rahatlığınızı korurken de iyi görünebilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.