Özgür Bilgi Kanalı

Modern yüzyılda, yeni moda moda ikonu olmak. Peki moda ikonu nasıl olunur? Kıssasları nelerdir? Herkes moda ikonu olabilir mi? Bu yazımızda sizler için bu sorulara açıklık getireceğiz.

Eskiden birisine şık demek için modayı takip etmesi yetiyordu, artık bu da kurtarmıyor. Modayı takip etmesinin yanında, insanların da onu takip etmesi gerekiyor. “İnsanlar bizleri nasıl takip edebilir?” Diye soracak olursanız, açıklık getirelim. Birkere, özgün olmalısınız. Saçınıza yaptığınız şekilden giydiğiniz ayakkabıya kadar tam bir özgünlük. En iyi takip edilen moda akımını başlatanlar özgün bireylerdir.

Yazımızın kalan bölümünde ise, size uyacak kombinlerin detaylarını aktaracağız. Bir kere, moda ikonu olmakta temel kriter renk kombinlerini iyi yakalamaktır. Bunun için, hangi rengin hangi renge uyduğunu bilmeniz gerekmektedir. Biz size üç ana rengin kombinlenebildiği renkleri girelim siz bunlardan türetin. Kırmızı renginizi, yeşil ve tonları yahut düz siyah ile kombinleyin, mavi renginizi, turuncu ve tonları ile kombinlemek denge sağlayacaktır, benzer şekilde sarı renginizi de mor ve tonları ile kombinleyebilirsiniz. Renkleri kombinleme hakkında bilgi sahibi olduktan sonra ikinci aşamaya geçebiliriz.

moda ikonları

Bu aşamada alt ve üst kıyafeti kombinlemek yer alıyor. Pileli tarzda bir etek giyecekseniz, buna uygun renk kombini içeren gömlek üzeri ceket ile kombileyin. Dar bir tayt giyecekseniz sizin için en uygun kombin ürünü askılı bir tişört olacaktır. Eğer, giyeceğiniz etek mini ve kısaysa üzerinize mutlaka ama mutlaka aynı oranda dekolte içeren bir tişört yada straplez tercih edin. Altınıza giyeceğiniz kot pantolon ise, üstünüze bunu taşıyacak türden düz bir tişört yada süveter tercih edin. Hava durumuna göre bu tercihinizi değiştirebilirsiniz. Son olarak tercihiniz, bir eşortman ise, buna uyum sağlayacak sportif bir tişört işinizi görecektir.

Alt ve üst takımını kombinlediğimize göre ayakkabı ve üzerini kombinlemeye geldi sıra. Bir kere şunu belirtelim ayakkabı seçiminde dikkat edeceğiniz tek şey, alt kıyafetiniz olmalı. En çok yapılan hatalardan biridir, ayakkabıyı üste göre kombinlemek. Herneyse, bu püf noktanın altını çizdikten sonra açıklamalara gelelim. Topuklu giyiyorsanız, eğer topuklunun kırmızı yada türevleri ise, pantolon üzerine giymeyin böyle bir ayakkabı üzerine mutlaka etek tercih edin. Ayakkabınız topuklu ancak siyah yada krem rengi ise, buna da tercih edebileceğiniz kombin pantolon yada pileli etek olabilir. Ayakkabınız spor ise, kot pantolon üzerine de gidebilir, eşortman üzerine de iyi olacaktır. Bu insiyatifi size bırakıyoruz.

Kombininizi oluşturacağınız takıları, üst kıyafetlerinizin rengine göre belirleyin. Tüm bu şartları uygularsanız moda ikonu olmamanıza hiçbir sebep yoktur.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.