Saç Rengini Kalıcı Hale Getirmek İçin Öneriler


Saç renginiz saçınızı boyadıktan sonra güneş ışınları, kullanılan şampuan gibi bazı faktörlerin etkisiyle değişebiliyor. Güneşin etkisiyle koyu renk saçlar kızıllaşır; sarı renk saçlar ise açılır. Saç renginizin boyadığınız gibi kalması boyanızın kalitesiyle de alakalıdır. Kaliteli bir saç boyası kullanmanızda fayda var. Saç rengini açma yöntemi de etkili olmaktadır. Saç rengi açma işlemi derece derece dikkatli bir biçimde yapılmalıdır.

Saçlarınızın rengi ateş kırmızısı gibi iddialı bir renkse şampuan boya kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı 10 günde bir yapmanız yeterli olacaktır.

Sarışın bayanlar havuza girdikten sonra saçlarının yeşil olmasından büyük oranda şikâyetçidirler. Bunu önlemenin yolu ise saçları için klordan koruyucu bakım ürünleri kullanmalarıdır.

Saçlarınızı boyadıktan sonra kuruduysa saç kremi kullanmanın yanında saçlarınız için özel bakım ürünleri de kullanmalısınız.

Saçlarınızın parlak olmasını istiyorsanız düzenli olarak her gün kıl fırçayla taramaya özen göstermelisiniz.

Banyoda saçlarınızı şampuanladıktan ve kremledikten sonra çok iyi durulamaya dikkat etmelisiniz. Saçlarınız uzunsa bu daha da önemlidir. Saçlarınızda şampuan veya krem kalıntısı kalması saçlarınıza zarar verir.

İnce telli ve boyalı saçlarınız varsa tercih etmeniz uygun olan kozmetik ürünler güneşten koruyucu ve yağ formunda olmalıdır.

Saçlarınızı boyadınız, rengi tam istediğiniz gibi oldu ama saçlarınız elektrikleniyor ve kuruyor mu? O halde elektrıklenen ve kuruyan saçlarınız için saça sürüldükten sonra yıkamaya gerek olmayan bakım ürünlerini kullanmalısınız.