Şık Olmak İçin Para Harcamak Gerekmez


Çoğu kadın, şık olmak için ciddi paralar harcamak gerektiğini düşünür. Özellikle de marka konusunda bir çok kadın takıntılıdır ve ancak belli markaları düzenli olarak kullandığında şık olabileceğini düşünür. Oysa ki bunların hepsi birer yanılgıdır ve sizlere sadece para harcatır. Zira Dünya genelinde ünlü olmuş bir çok isim dahi, Dünyaca ünlü markalardan giyinmekte, fakat bir türlü şık olamamaktadır. Çünkü önemli olan üzerinizde ki giysilerin ya da aksesuarların markası değildir. Mühim olan bunların nasıl kombin edildiği ve ne şekilde kullanıldığıdır.

Markalar sürekli olarak yeni ürünler sunar ve her yıl, her mevsim yeni moda akımları gün yüzüne çıkar. Burada sizin kendinize iki temel soruyu sormanız lâzım. Siz, giyinmeyi gerçekten şık olmak ve diğerlerine göre farklı olmak için mi özenli tercih ediyorsunuz yoksa dikkat çekmek, toplumdan dışlanmamak için mi tercih ediyorsunuz? Eğer toplum odaklı hareket ediyorsanız, büyük markalar ve fazla para size yetecektir. Ama gerçekten farklı ve şık olmak istiyorsanız sizin dahi şaşıracağınız ücretler ile büyük markalardan yer yer daha güzel ürünler elde edebilirsiniz.

Pazarlar Sizi Şık Yapabilir

Gardırobunuzu düzenleme konusunda illâ büyük bir alışveriş merkezine gitmek ve burada onlarca ünlü markaya binlerce lira para harcamak zorunda değilsiniz. Semtinizde kurulan bir pazara giderek de çok rahat bir şekilde ihtiyacınız olan şıklığı hemen elde edebilirsiniz. Çünkü mühim olan doğru seçimleri yaparak, size en uygun kombini ayarlamaktır. Pazarlarda çok ciddi bir çok şık parçayı bir arada bulabilirsiniz. Ücret olarak çok düşük fiyatlardan sunulması ise, sizlere çoğu parçayı almanız ve bu parçaları bir araya getirmeniz, kesmeniz, kendinize göre yeniden dikmeniz konusunda büyük bir olanak sunar. Haliyle bir çok farklı noktayı düşünerek tamamen ihtiyacınız olan geceye, organizasyona göre ya da günlük yaşama göre kombinler hazırlayabilirsiniz. Üstelik bu şekilde hazırlayacağınız tüm kombinler diğer markaların sunduğu sabit seçeneklerden farklı olacağı için, çevrenizde ki çoğu kişiye göre çok daha farklı ve çok daha şık olursunuz.
Herkesin o Dünyaca ünlü markaları tercih ettiğini ve pazarlar yerine daha bilindik adreslere gittiğini asla unutmamalısınız. Bu nedenle farklı olmak için aslında para harcamamak, sade ve elinde ki tüm unsurları değerlendirmeyi bilmek çok daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Eski Parçaları Atmayın

Gardırobunuz bir çok eski parça ile dolu olabilir. Artık sizin için şık görünmeyen, moda açısından değerinin geçtiğini düşündüğünüz bir çok elbiseye, aksesuara sahip olabilirsiniz. Fakat tüm bunları asla atmayın ya da farklı bir şekilde kullanmadan birine vermeyi düşünmeyin. Çünkü bu tür eski parçalar, bir araya getirilerek bir çok özel parçanın oluşmasına olanak tanır. Bir kumaştan alacağınız parça, diğer aksesuar ile yapacağınız kombin ve benzeri değişiklikler sizlere ciddi bir farklılık, özel bir şıklık sunacaktır. Unutmayın her elbise daha doğrusu her kumaş, her aksesuar sizin için bir kaynaktır ve bu kaynakları iyi değerlendirerek çok şık üretimler yapabilirsiniz.

“Bu Bana Yakıştı.” Diyebilmelisiniz…

Eğer bir kombin yapıyorsanız, bu kombinin bazı isimlerin dediği gibi olması için hareket etmemelisiniz. Mühim olan, bu kombinlerin gerçekten size yakışıp yakışmadığıdır. Eğer siz kombininizden memnunsanız ve yakıştığını düşünüyorsanız işte o zaman doğru bir adım atmışsınız demektir. Fakat sizin bir fikriniz yoksa, olaya şık olup olmama doğrultusunda bakmıyorsanız sadece markaların kölesi olarak alışveriş yapar, giyinir hayatınıza devam edersiniz. Buda bir noktadan sonra sizin gerçek anlamda şık olmanızı büyük ölçüde önler. Eğer para harcamak istiyorsanız dahi, paranızı ancak özel bir terziye sunarak bu konuda harcamalısınız. Böylelikle sabit kalıpların dışında gene farklı bir kombin elde edebilirsiniz. Bizim önerimiz ise asla çok para harcamadan hareket etmenizdir. Her zaman “çok para kişiyi zeki ya da şık yapmaz.” Mantığı doğrultusunda hareket edip ne giymek istiyorsanız onu en şık şekilde ayarlayarak hareket etmelisiniz.
Unutmayın bazen salaş olmak ya da “ne bulduysan üzerime geçirdim” mantığında hareket etmek sizi Dünyaca ünlü markaların ürünlerine oranla daha şık bir kadın haline getirebilir. Bu doğrultuda hem rahat, hem de ekonomik bir şekilde şık ve farklı olmak söz konusu olur.