Tek Omuz Bayan Elbise Modelleri


Kıyafetlerimi çok özenli seçmem diyenlerin bile dolaplarına bakıldığında birçok farklı desende kıyafetler bulabiliriz

Çünkü şık görünme isteği ruhumuzda var. Kaç yaşında olursak olalım fırsat bulduğumuzda ilk başta kendimize yeni kıyafetler alırız. Her kadının dolabında ise olmazsa olmazlardan birisi elbiselerdir. Elbise giymem diyenlerin bile dolabında elbise vardır. Elbise dişiliğin önemli simgelerinden. Birçok kültürde düğünlere, özel günlere elbise giyilmeden gidilmez, elbise giymemek ayıplanacak bir durumdur. Bu bir öneri değil bazen bir mecburiyettir.

Hayatımızda bu kadar önemli bir yeri varken elbiselerimizi nasıl seçmeliyiz sorusuyla karşılaşırız. Tekstil sektörü birçok model seçeneğiyle bizim için çalışıyor. Bize de doğru modelleri seçip hayatımıza almamız kalıyor. Elbise alırken kendi vücudumuzu iyi tanımamız şart. Bunu uzman kişilerden yardım alarak öğrenebileceğiniz gibi kendiniz de analiz edebilirsiniz. Bir boy aynasının karşısına geçip kendinizi incelemeniz yeterli. Aynanın karşısına geçin omuzlarınızı, kollarınızı, göğsünüzü, belinizi, kalçanızı, bacaklarınızı inceleyin. Kendinizi ne kadar tanırsanız o kadar doğru tercihler yaparsınız.

Omzunun geniş ise seçeceğiniz elbise modeli askılı olabilir. Yakası ters v şeklinde gelen ve boyundan bağlamalı elbiseler de size yakışacaktır. V yakalı elbiseler çok geniş omuzluysanız omzunuzu daha dar gösterecek ve boyunuzu daha uzun gösterecektir. Kısa boyluysanız mini elbise modellerini tercih etmelisiniz. Daha uzun gözükmenin önemli bir yoludur. Omuzlarınızın güzelliğine güveniyorsanız ve büyük göğüsleriniz varsa tek omuz bayan elbiselerini tercih etmelisiniz. Hem omzunuzun güzelliğini göstereceksiniz hem de göğsünüzün büyük görünümüzü kapatmış olacaksınız.