Özgür Bilgi Kanalı

Bazen şık bir elbise giymek ve şık saç modelleri yapmak yetmeyebilir. Şık elbiseleri tamamlayan şeyler ayakkabı, çanta, aksesuar ve makyaj gibi detaylardır. Bu detaylardan biri vasat olursa bütün uğraşlarınız boşa gidebilir ve siz de demode bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bu yüzden giydiğiniz şeylere uygun detaylar yakalamanız gerekiyor. Bu yazımızda abiye çanta modellerine yer vereceğiz. Ayakkabı, makyaj, aksesuar kadar önemli bir detay olan çanta seçimi de şıklığınız için önemli bir yer tutmaktadır. Bir kıyafete göre kol çantası mı el çantası mı takmanız gerekiyor bunları bilmeniz gerekmektedir. Örneğin uzun bir abiye elbise modeli tercih ettiyseniz mutlaka el çantası kullanmalısınız ve elbisenizin modeline göre bu el çantası iri veya minik olmalıdır.

Balık model elbiselere iri ve geniş el çantaları tercih etmek gerekirken; daha salaş abiye modellere minik çantalar tercih etmelisiniz. Eğer kısa elbise modelleri tercih ediyorsanız, ince zincirli kol çantaları da tercih edebilirsiniz. Şekil bakımından temel olarak dikkat etmeniz gereken noktalar bunlar. Şimdi de gelelim renk seçimine! Renk seçimi olarak kıyafetinize uygunluğu kesinlikle aynı renk çanta olarak düşünmeyin. Yani eğer elbisem siyahsa çantam ayakkabım da siyah olmalı yanılgısına düşmeyin. Diyelim siyah bir abiye elbise giydiniz; kesinlikle kemik rengi veya kırmızı gibi farklı ve zıt bir renkle kombin yapmalısınız. Böylelikle sadece elbiseniz ön plana çıkmaz ayakkabı ve çantanız da kendini gösterir. Aksesuarlarınızla çantanız uyumlu renklerde olabilir; bu da ayrı bir şıklık verebilir. Desenli abiye bir elbise giydiyseniz, desensiz düz renk bir çanta kullanmalısınız. Düz desensiz elbiselere de çizgili veya yeni sezon çiçek desenli çantalar tercih edebilirsiniz


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.