Yeni Sezonda Kotları Nasıl Giymeliyiz?


Yeni sezonda kadınların kot pantolon giymesi konusunda bir çok önemli detay var. Özellikle de günlük yaşamda salaş bir şekilde kot giymeyi tercih eden kadınlar bu sezon bir hayli dikkat çekecekler. Zira genel anlamda salaş olmak üzere, kot pantolonları sezon süresince bir çok farklı noktada kullanmamız mümkün hale gelecek. Paçaları kıvırarak kot pantolonları kullanma yoluna gidenler için de yeni sezonda bir çok önemli öneri bulunuyor.

Paçaların boyutu önemli değil

Kotunuzun paçaları uzun olabilir, bunu hiç dert etmeyin. Zira paçalarınızı kıvırma modasında daha uzun paçaları kıvırmak daha dikkat çekici olmaktadır. Ufak bir hamle, fakat şık ve kıvrımları ile dikkat çeken bir moda söz konusu. Bu nedenle paçalarınızın boyutunu hiç bir şekilde dert etmeden sizlerde paçaları hemen kıvırıp bu moda akımında yerinizi alabilirsiniz.

Moda akımının yoğun olması, bir çok firmanın pantolonları kıvrılmış bir tasarım ile sunmasına neden oluyor. Eğer bu şekilde tasarım olarak kıvrılmış bir kot satın alırsanız, asla tekrar kıvırma yoluna gitmeden o şekilde kullanın. Zira tekstil dünyasında yapılan makine kıvırmaları ile, sizin üzerine el ile yapacağınız kıvırmalar görüntünün bozulmasına neden olacaktır.

Kıvrılmış kot pantolonlar iş hayatında sizlere hem farklı, hemde dikkat çekici bir görüntü vereceği için toplantılar dahil, bir çok iş ile ilgili alanda gömlek ile bu moda akımını kombin yapabilirsiniz.

Kot Pantolon Giyim Konusunda Farklı 5 Öneri

1) Paçaları kıvırmanın yanı sıra, kot pantolonları artık dar tercih etmeyi bırakmalısınız. Özellikle geçen yılın modasında dar kot pantolonlar bir hayli moda olmuştu. Bu nedenle hemen her yerde dar kotlar ile karşılaştık. Şimdi ise, daha rahat ama geniş olmayan yani normal boylarda kotlar daha popüler olacak. Bu nedenle gardırobunuzu biraz düzenlemeniz gerekebilir.

2) Kotunuzu eskiden olduğu gibi belinize kadar çekmeyin. O modanın akımı her ne kadar iki yıl önce geçmiş olsa da, geçen yılda hafif bir şekilde varlığını devam ettirdi. Ama şimdi hiç bir şekilde göbeğin üstüne kadar çekilmiş kotlar moda olmayacak, aksine itici bir görüntü dahi yaratmış olabilirsiniz istemeden.

3) Kotunuzu t-shirt ve benzeri üst giyim eşyalarının üzerine çıkarmaktan vazgeçin. Kotlar eskisi gibi altta kalmalı ve t-shirt gibi üst giyim malzemeleri kotların üstünde kalmalı. Sürekli kotun içine koymak ve kotu ön plâna çıkarmak sizi rüküş yapabilir.

4) Kot pantolonların desenli olması kadar itici başka bir şey olamaz herhalde. Bu sezonda modacılar bu konuda da gerekli önlemleri almış görünüyorlar. Artık sadece renk bazlı kotları tercih etmelisiniz. Desenli kotlar, tayt gibi bir görünüm oluşturuyor ve onun özel görüntüsünü önlüyor.

5) Kot pantolonunuz mutlaka üst taraf ile kombin olmalıdır. Üst taraf geniş, salaş bir durumda ise kotunuzda ona göre tercih edilmiş olmalıdır. Eğer üst taraf normal ya da dar ise, kotunuz aşırı dar olmayacak şekilde gene üst tarafa göre özel olarak ayarlanmalıdır.


emakale