Özgür Bilgi Kanalı

gta 5 tam ekran yapma

GTA 5 tam ekran ayarları artık çok daha basit. Geçmişte GTA 5’i tam ekran yapmak için bir çok ayar bilgisine sahip olmak gerekiyordu ancak günümüzde küçük bir hamle ile oyunu tam ekran hale getirebiliyorsunuz.

GTA 5 nasıl tam ekran yapılır?

Oyunu oynarken daha yüksek verim elde etmek ve GTA 5 FPS’yi artırmak için veya farkında olmadan küçük bir ekran yapmış olabilirsiniz. Oyunu küçük ekrana çekmek FPS’nizi artırabilir ancak ekran küçüldükçe oyunda göreceğiniz alan da küçülecek, vizyonunuza ve oyuna konsantre olmanızı engelleyecektir. Yani GTA 5’i tam ekran yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

gta 5 tam ekran yapmaGTA 5’i birkaç adımda tam ekran yapabilirsiniz!
GTA 5’i birkaç adımda tam ekran yapabilirsiniz!
İlk önce GTA 5’i açın.
Oyunu açtığınızda Ayarlar’a gidin.
Ayarlar bölümünden Grafikler bölümüne girin.
Bu bölümden Ekran Türü ayarını Tam Ekran olarak değiştirin.
Bu ayarı yaptıktan sonra, oyununuzu tam ekran yapmak için Alt + Enter kombinasyonunu kullanabilirsiniz.
GTA 5 Tam Ekran Problemi Yapıyor
GTA 5’i tam ekran yapma sorunuyla karşılaşan birçok oyuncu var. Oyunu daha önce küçük ekranda oynayıp büyük ekrana geçtiğinizde sorun olmadı ama daha sonra böyle bir durumla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunu çözmenin birçok yolu vardır. Aşağıdaki çözümleri deneyerek bize hangi yolun sizin için uygun olduğunu söyleyebilirsiniz.

Çözüm: Normalde “Pencereli Mod” da oynattığınız ekran çözünürlüğünü ve ardından Alt + Tab’ı seçin. Bu şekilde tam ekran yapma sorununu çözebilirsiniz.
Çözüm: Vsync açık kalmış olabilir, “Yarım” yerine “Hayır” olarak düzeltin.

Çözüm Yolu: Ekran Hz ayarlarını 60’a ayarlayın.
Tam ekran oyuncu yapma sorununun yanı sıra Social Club hatasıyla da karşılaşabilirler. GTA 5 Social Club hatasının çözümü için hazırladığımız rehbere mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

gta 5 tam ekran yapmaGTA 5’te FPS sorunları yaşıyorsanız küçük ekranda oynayabilirsiniz!

GTA 5 Ekran Küçültme

GTA 5 ekran küçültme için hemen hemen aynı ayarları uygulamanız gerekecek ancak bu küçük ekranda aynı görüntü kalitesiyle oynayamayacağınız için iyi bir görüntü elde etmek için çözünürlük ayarlarını düşürmeniz gerekecek. GTA 5’te ekran küçültme genellikle FPS sorunları olan oyuncular tarafından kullanılır. Siz de bir FPS sorununuz varsa veya herhangi bir nedenle GTA 5’te ekranı küçültmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek ekranı küçültebilirsiniz:

GTA 5’e giriş yapın ve Ayarlar’ı tıklayın.
Grafik Ayarlarını buradan kontrol edin.
Çözünürlüğü buradan düşürün.
Çözünürlüğü mevcut durumundan ne kadar düşürürseniz o kadar iyidir.
Son Alt + Enter kombinasyonunu yaptıktan sonra ekranınız aniden küçülecektir.
GTA 5’te, yukarıda verilen adımları takip ederek oyun içindeki ekranı büyütebilir ve küçültebilirsiniz. Bunun gibi GTA 5 içeriğine Mobidictum üzerinden erişebilirsiniz. En son oyun ve uygulama içeriklerinden hızlı bir şekilde haberdar olmak için sitenin sağ alt kısmından bildirimleri açabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.