Özgür Bilgi Kanalı

33 Hafta gebelikte dikkat edilmesi gerekenler

Eğer bir bebeğiniz oluyor ise ve gebeliğinizin tam 33. haftasında iseniz bu bilgiler tam sizin için. 33. haftalık gebelikte dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili bazı bilgilerde bulunacağız. Bu haftada gebeliğinizin 8. ayına girmiş oluyorsunuz. Bebek ağırlaştığından dolayı anne adayı bu dönemde yatmasına ve kalkmasına çok özen göstermesi gerekmektedir.

Anne adayı bu hafta ve bundan sonraki haftalarda kendini son derece rahat hissetmelidir. Zira anne adayı bunlara özen göstermez ise annenin yapacağı herhangi ters bir hareketinden dolayı bebeğin zarar görme ihtimali çok yüksektir. Anne adayı bu dönemde şiddetli baş ağrısı baş dönmesi ve mide bulantısı gibi rahatsızlıkları sık sık görmeye devam ederse hemen doktoruna başvurup bu şikâyetlerini dile getirmelidir. Bunun yanı sıra anne adayı artık bu dönemden itibaren sık sık tansiyonu ölçtürmesi gerekmektedir. Eğer tansiyon yüksekliği durumu ile karşı karşıya kalırsa yine doktora gitmelidir.

Gebelikte tansiyon çok önemlidir. Dikkat edilmez ise gebelik zehirlenmesine neden olup hem anne adayına hem de bebeğe zarar verebilir. Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken diğer önemli unsur ise anne adayı otururken veya yatarken ayaklarını ve sırtını bir yastık yardımıyla mutlaka dengede tutmalıdır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.