Özgür Bilgi Kanalı

estetik trendleri

Günümüz teknolojisinin değişmesiyle birlikte estetik talepleri de artış ve çeşitlilik göstermektedir. Adeta bir evrim geçirdiğini söyleyebileceğimiz estetik sektörü, kozmetik anlamda pek çok aşama kaydetmiştir. Özellikle kozmetik uygulamalarda; lazer tedavilerinde kullanılan cihazlar ve dijital görüntüleme teknolojileri pek çok olanakla beraber yeni estetik trendler de oluşturmuştur.,

Cilt bakım ve gençleştirme ürünleri teknolojinin ilerlemesiyle beraber en çok yol alan uygulamalardan biri olmuştur. Gençlik aşısı uygulamaları, hdrafacial, karbon peeling gibi uygulamalar son dönemin en son estetik trendleri arasındadır.

Yeni Nesil Uygulamalarda Trend Olanlar

İnsanların estetik uygulamalar sonrasında doğal sonuçlar talep etmeleri son dönemde giderek artan bir eğilim izlemektedir. Sahte veya kendisine ait olmayan bir görüntü artık insanları mutlu etmemektedir. Bu sebeple; estetik dünyası bu konuda ki çalışmalarını arttırmaya ve sonuçlarını da her geçen gün almaya başladı diyebiliriz.

Doğala yakın sonuçlara yönelen talebin artmasının asıl sebebi ise, kişiye özgün olmasına duyulan ihtiyaçtır. İnsanlar, nasıl ki kendilerine has bir beden ve görünümle dünyaya geliyorlar ise öylede devam etmek isterler. Estetik algılarıyla uyuşmayan durumlarda müdahale ettirmesi sonucunda da yine kendilerine has bir görünüm elde etmek isterler.

Mezoterapi Yönteminin Yükselen Trendleri

Cilt sorunlarına müdahale edilen işlemlerin hemen hemen çoğunda mezoterapi yöntemi kullanılır. Bu yöntem pek çok kişi tarafından bir işlem gibi bilinse de aslında bir uygulama şeklidir ve birden fazla işlem için kullanılabilir. Mezoterapi işlemi sırasında, ince bir iğne veya mezoterapi tabancası kullanılarak seçilen aktif maddeler cilt altına veya deriye enjekte edilir. Mezoterapinin bu uygulama kolaylığı, estetik trendleri oluştururken de en belirleyici etkenlerden biri olmuştur. Gençlik aşısı, selülit tedavisi, leke tedavisi, yara izi tedavisi, kilo kaybı ve akne tedavileri, mezoterapi tekniğinin kullanımının yaygın olduğu işlemlerdir.

İnsanlar tercih ettikleri estetik uygulamalarda iyileşme süresi kısa ama etkili çözümlere öncelik vermektedirler. Mezoterapi tekniği uygulandığında kalıcı bir iz bırakmaması ve uygulama kolaylığı özellikle gençlik aşısı ürünlerini en son trendler arasına sokan sebeplerden biridir. Gençlik aşısı işleminin en son trendlerde yer almasının tek başına sebebi mezoteraspi uygulaması değil tabi. Cerrahi bir müdahale gerektirmeden, yıllara dur demek, izlerini üzerinden silmek isteyenler için gençlik aşısı mucize bir çözüm sunmaktadır.

25-30 yaş aralığından sonra, vücutta azalan hüyalüronik asit, yaşlılığın ilk adımıdır. Cilt yapısında, iç organlarda veya eklemlerde hüyalüronik asit doğuştan itibaren bulunan ama zaman içerisinde azalır, vücuda hüyalüronik asidi tekrar sağlayan gençlik aşısı işlemlerinde, yaşlılığı durdurmada son derece etkili bir yöntemdir.

Estetik Ameliyatların En Çok Yükselen İsmi

Araştırmalara göre, en sık tercih edilen estetik ameliyatlarda liste başını burun estetiği ameliyatı alsa da her sene gördüğü talebi katlayan bişektomi ameliyatı, son trendlerde ki yerini en üste taşımıştır. Özellikle son yıllarda televizyon dünyasının sevilen isimleri tarafından tercih edilen bişektomi ameliyatı, insanlar tarafından çok konuşulan ve tercih edilen bir ameliyat olmuştur.

Bişektomi ameliyatı, yanakların içindeki yağ bezlerinin veya doku fazlasının cerrahi olarak çıkarılması ile yüzün daha ince veya konturlu bir görünüm kazanmasını sağlar. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen ince yüz yapısı, genetik olarak bu yapıya sahip olması imkansız kişiler için harika bir seçenek oluşturmuştur.

Ameliyatsız Yanak İnceltme

Bişektomi ameliyatının temel amacı yanak bölgesinde ki yağ bezini alarak kalıcı olarak ince bir görünüm kazanılmasını sağlamaktır. Bu sonucu ameliyatsız olarak yaşamak isteyenler için ise yanak inceltme uygulamaları bulunmaktadır.

Ameliyatsız bişektomi işleminde çoğunlukla radyofrekans dalgaları kullanılmaktadır. Ağız içerisinden yanak bölgesine temas eden cihazın daireler halinde hareket etmesiyle, yağ dokusu inceltilir. Cerrahi bir işlem olmamasıyla sonucun kalıcı olması beklenmemelidir. Ortalama olarak 1 yıldan sonra işlemin tekrar edilmesi gerekmektedir.

Ameliyatsız bişektomi işleminin en önemli avantajı ise işlem sırasında ciltte ki kolajen üretimi tetiklendiği için cildi sıkılaştırır ve gençleştirme etkisi yaratır. Bu ek faydaları ve kolay uygulanabilirliği sebebiyle ameliyatsız bişektomi işlemi de son yılların trend esetetik uygulamalarındadır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.