Özgür Bilgi Kanalı

liposuction

En yaygın kullanımı ile yağ aldırma olarak bilinen liposuction, vücut şekillendirmede yarattığı etkisi ile estetik uygulamalardan liposuction fiyatları araması ile ön plana çıkıyor. Diyet ve spor ile giderilemeyen ve özellikle karın, kalça gibi bölgelerde bulunan yağların parçalanıp vakumlanarak vücuttan atılması ve bölgenin şekillendirilmesi söz konusudur.

Liposuction Nedir?

Vücutta dirençli yağ birikimlerinin bel, basen, kol ve boyun bölgesinde yoğun olması, vücut şeklinde belirgin bir görüntü oluşturur. Sağlık nedeni ile ya da estetik kaygılardan dolayı yağ yakımının beslenme ve spor rutini ile sağlanamadığı durumda liposuction cerrahi müdahalesi ideal bir çözümdür. Teknik, yağ dokusunun parçalanması ve vücuttan atılması yönünde çalışır.

Liposuction için Kimler Uygundur?

Bilinenin aksine liposuction bir zayıflama yöntemi değil, asıl amacı vücut şekillendirme olan bir yöntemdir. İşlemin yapılması için kişinin genel sağlık durumunun iyi olması ve vücut kitle indeksi %30 ul aşmamış olması gerekir.

Kadınlarda emzirme dönemi gibi özel bir dönemde olunmaması ve ileri yaş uygunluk kriterleri arasında yer alır. Daha etkili sonuç almak için cilt elastikiyetinin normal olması, sigara gibi madde kullanımı olmaması, ideal kiloya yakın olunması gibi kıstaslar olmakla birlikte genel olarak kadın ve erkek herkese uygulanabilir.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Yağ aldırma işlemlerinin kalıcılığı kullanılan teknolojinin ve hekimin başarısından bağımsız olarak kişinin işlem sonrasında alacağı önlemler ve hayat düzenlemesi ile sağlanır. Liposuction, son dönemin en başarılı cerrahi işlemidir. Belirgin bir şekillenme ile kişi ihtiyaç duyduğu bölgede ki yağlardan kurtulmuş olur. Ancak sağlıklı beslenme ve düzenli spor ile bu durumu kalıcı kılabilir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme için en popüler yöntem olan liposuction, estetik ve aynı zamanda cerrahi bir işlemdir. Temel prensip belirlenen bölgelerdeki yağların parçalanarak vücuttan atılımını sağlanmasıdır. Bunu yaparken, vaser liposuction, ultrasonic liposuction ve lazer lipoliz yöntemleri kullanılır. Yöntemler teknik farklılık içermekle birlikte liposuction fiyatları açısından da değişiklik gösterir.

Liposuction Öncesi

İşlem öncesi genel sağlık durumu, kullanılan ilaçlar ve sigara kullanımı gibi bilgilendirmeler hasta tarafından yapılırken, plastik estetik cerrahi hekimi gerekli ölçümleri ve şikâyete konu bölgelerin işaretlendirilmesi gibi teknik çalışmaları yapar. Kişi için en uygun yöntem belirlenir ve süreç başlatılır.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Bölgesel incelme tercihi en çok karın, bel, kalça, uyluk, boyun ve kollarda tercih edilir. Erkeklerde meme çevresinde ya da genetik olarak kişilerde farklı yoğunlaşmaların yaşadığı bölgelerde uygulamalarda yapılabiliyor.

Liposuction Sonrası Süreç

Ameliyatı planlanan kişi operasyon sırasında işlem yapılacak bölge nazarında lokal ya da genel anesteziye alınır. Yağların alınacağı bölgelerde açılan küçük kanallar aracılığı ile işlem başlar.

Yağ dokusunun parçalanıp sıvılaştırılması ve vücuttan çıkartılması ortalama 1 ila 3 saatlik bir işlem ile tamamlanır. Bir gece hastanede gözetim altında kalan hasta sonrasında taburcu edilir. İlk ay belirli aralıklarla korse kullanımı tavsiye edilir.

Şişlik ve morluk gelişimi işlem yapılan bölgede normal kabul edilir. Kişiler rutin kontrollerini aksatmaz ve doktor uyarılarını dikkate alırsa, gözle görünür sonucu olan operasyonu başarı ile tamamlamış olur. Diyet ve spor kişinin hayatında kalıcı olarak düzenlediği iki unsur olduğu takdirde, liposuction kalıcılığı çok daha fazlasıyla sağlanmış olur.

Liposuction Fiyatları

Plastik cerrah tarafından yapılması gereken liposuction bölgesel incelme ve yağ aldırma operasyonuna ilişkin kullanılacak yöntem, kişinin ihtiyaç duyduğu bölge sayısı gibi kıstaslar liposuction fiyatları konusunu direk etkileyeceğinden en doğru ve güncel bilgi hekim tarafından verilir.

https://www.denizkucukkaya.com/liposuction-fiyatlari/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.