Özgür Bilgi Kanalı

Evliliğe atılan ilk adımlardan biridir nişan.

Önceden söz, nişan, düğün yapılırken günümüzde genellikle söz ve nişan birleştiriliyor ve tek etkinlik olarak gerçekleştiriliyor. Durum böyle olunca nişan daha da önem taşımaya başlıyor. Nişanda seçilen kıyafetler, yapılacak makyaj ve saç modeli en az düğündeki kadar önemli. Mutluluğa ilk adımımızı atarken çok güzel görünmek istiyoruz.

Nişanımızda seçtiğimiz kıyafet hem şık hem modadan çok uzak olmamalı. En önemlisi de vücudumuza en uygun nişanlık modelini seçmek. Bir nişanlık ne kadar güzel, şık olursa olsun eğer vücut yapımıza uygun değilse şık olmak istedikçe bizi daha kötü bir görüntüye sürükleyebilir.

Nişanım alırken ilkönce dikkat etmemiz gereken nokta;

Vücut tipimizi iyi bilmemiz. Bu konu uzaman kişilerden yararlanabilirsiniz. Eğer çevrenizde bu konuda uzaman biri yoksa aynanın karşısına geçip kendiniz bu analizi yapmaya çalışabilirsiniz. Bir boy aynasının karşısına geçin ve kendinizi incelemeye başlayın. Omzunuz dar mı geniş mi, göğüs yapınız nasıl, beliniz ince mi kalın mı, basenleriniz var mı yok mu, bacaklarınız uzun mu kısa mı? Bu tür soruların cevaplarını almaya çalışın.

Eğer omzunuz darsa omuzlarınızı açık bırakacak ve yatay gelen yakalı bir nişanlık modeli seçebilirsiniz. Eğer baseniniz varsa ve ayaklarınız kalınca çok dar nişanlık modellerini tercih etmeyin. Basenlerinizi ve bacaklarınızı örtecek uzun nişanlık modellerini tercih edin.

Ayrıca seçeceğiniz nişanlık modelinin etek kısmı biraz yukardan olursa hem kalın olunduğundan daha uzun gözükülür hem de kalın basen ve bacaklar kapatılmış olur. Göğüsleriniz çok büyükse tek kollu nişan elbiselerini tercih edebilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.